PAMIĘTAMY – 100 LAT POLSKO

0 Comments


Jak w każdy wtorek, słuchacze ZUTW spotkali się w sali im. J. Koniusza, żeby raz jeszcze uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Był to uroczysty koncert naszego chóru pod dyr. Bernarda Grupy, ale nie tylko.
Pani prezes Zofia Banaszak po powitaniu słuchaczy, którzy wypełnili całą salę, zapowiedziała występ naszego słuchacza Leszka Maciasia, który wykonał utwór Breakoutów, śpiewany przez Mirę Kubasińską, “Wyspa”. Ładna piosenka i gra występującego na gitarze wprowadziła wszystkich w ten świąteczny nastrój, żeby zaraz po piosence obejrzeć patriotyczny układ taneczny Teatru Tańca “CON PASSIONE” do melodii “Szara Piechota”.
  
Po tych występach, pałeczkę przejął w przenośni i dosłownie Bernard Grupa. Chór MODERATO dał koncert zatytułowany: “A w sercu jest Polska”. Jak sugeruje tytuł, chór ładnie, jak zawsze, zaśpiewał polskie, patriotyczne pieśni i piosenki, które wzruszyły nie jednego słuchacza.
  
Wspólne śpiewanie pieśni to był moment, który pozwoli ten koncert zapamiętać na długo.
Są takie wtorkowe spotkania, których nawet nie wypada omijać i to na pewno do takich należało.
  

Na zakończenie odbyła się projekcja filmu “KRESY”. Filmu niezwykłego, do którego scenariusz napisało życie.

Uroczysty koncert rejestrowali, robiąc zdjęcia i film, członkowie Grupy Fotograficzno-Filmowej “KWADRAT” – Bolesław Polarczyk, Andrzej Kozak i Bogumiła Hyla-Dąbek.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek