PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU

0 Comments

Kolejna wizyta naszych słuchaczek w Przedszkolu nr 34, z którym realizujemy program “Od przedszkola do seniora” odbyła się dzisiaj, 9 listopada 2018 r. Tym razem, byłyśmy na koncercie przygotowanym przez dwie grupy przedszkolne pod kierunkiem pań nauczycielek i p. dyr Renaty Rogacewicz zatytułowanym NASZA OJCZYZNA.
To był PRZEDSZKOLNY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI i piękna lekcja patriotyzmu, nie tylko dla dzieci. W przedszkolu oprócz dzieci, ich rodziców, nas, słuchaczek ZUTW z p. prezes Zofią Banaszak, byli też inni zaproszeni goście, a wśród nich wojskowi w mundurach.
Celebrowanie tak ważnego święta państwowego w obecności mundurów, które kojarzą się z dumą i godnością, jak ci, co je noszą, podniosło rangę dzisiejszego koncertu, a występujące dzieci stanęły na wysokości zadania.
  
Koncert rozpoczął się polonezem, później były znane pieśni patriotyczne, wierszyki, piosenki, wspólne ze wszystkimi wykonanie polskiego hymnu. Dzieci w swoim programie oddali też hołd Warszawie, tańcem, który, podobnie jak polonez, zachwycił wszystkich. Nie zabrakło też warszawskiej Syrenki.
  
        
Realizacja projektu “Od przedszkola do seniora” ma na celu międzypokoleniową aktywizację i integrację. Działamy razem i uczymy się od siebie. Dzisiejsza lekcja patriotyzmu pozostanie z nami na długo, a zaszczepione w dzieciach patriotyczne wartości, pielęgnowane w domu rodzinnym, a później w szkole, na pewno z większością pozostaną na zawsze.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze, którzy opracowali program koncertu NASZA OJCZYZNA i przygotowali dzieci. Dziękujemy występującym dzisiaj dzieciom. To było wspaniałe uczczenie Święta Niepodległości.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek