OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA – warsztaty świąteczne

0 Comments

7 grudnia 2018 roku miało miejsce kolejne spotkanie naszych słuchaczek z przedszkolakami w Przedszkolu nr 34 w ramach realizacji projektu “Od przedszkola do seniora”. Jest to projekt, którego realizacja sprawia nam wiele radości, zadowolenia, przynosi korzyść jednym i drugim. Można śmiało powiedzieć, że uczymy się od siebie. Dzieci uczą się od seniorów, seniorzy od dzieci.
Tym razem wspólne warsztaty tematycznie dotyczyły zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a jak święta to i św. Mikołaj, który już wczoraj odwiedzał dzieci, o nas też nie zapominając.
Przedszkolaki przywitały nas piosenką, bo to przecież rozśpiewane przedszkole, o co bardzo dbają p. dyrektor Renata Rogacewicz i wszystkie panie nauczycielki. Pomysły różnorodnych zajęć, jakie przygotowują panie, budzą w nas podziw, cieszą dzieci, a wspólna ich realizacja to świetna nauka i zabawa.
  
Podczas dzisiejszych warsztatów powstawały ciekawe lampiony, kolorowe choinki, szyszki, łańcuchy i inne ozdoby. Rysunki św. Mikołaja stawały się kolorową wycinanką, a przygotowane jabłka były maczane w gorącej czekoladzie, ozdabiane i na pewno były pysznym deserem po obiedzie.
  
Dzieci z radością prezentowały swoje prace, a dla nas ich radość była nagrodą za pomoc i czas, który im poświęciliśmy. Niektóre nasze słuchaczki, jak p. prezes Zofia Banaszak, czy Zofia Dobrzyńska uczestniczą od początku realizacji projektu w każdych zajęciach. Chętnych słuchaczek nie brakuje.
  
Różnorodne kontakty dzieci z seniorami, seniorów z dziećmi to znakomite lekcje zbliżania pokoleń. Dzieci oswajają się ze starszymi ludźmi, przekonują się, że są im pomocni, że mogą się od nich dużo nauczyć, co powinno przełożyć się na większy szacunek do starszych. Seniorzy doświadczają poprzez kontakty z milusińskimi wiele radości, obdarzają dzieci ciepłem, na ich twarzach, podczas tych spotkań, gości uśmiech, czują, jak ciągle są młodszemu pokoleniu, pokoleniu ich wnucząt, prawnucząt potrzebni.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek