Klub Filozofii „Cogito” – spotkanie świąteczne 17. 12. 2018

0 Comments

Gdy nadchodzą magiczne święta Bożego Narodzenia wszystko się cudnie zmienia. Wysyłamy życzenia, z serdecznością myślimy o bliskich, chcemy  spotykać się z przyjaciółmi by móc  powiedzieć jak bardzo są ważni w naszym życiu.. Bycie razem, rozmowa przy stole o życiu, o sprawach ważnych i tych codziennych sprawia nam wielką radość.
Zgodnie z tradycją i w tym roku członkowie  Klubu  Filozoficznego “Cogito” spotkaliśmy się przy kawie by złożyć sobie szczere  życzenia, by dać wyraz uznania naszej ukochanej, skromnej o wielkiej wiedzy opiekunce

                                          pani  doktor  Agnieszce Szczap.                     

Nastrój był prawdziwie świąteczny. Zaproszona pani prezes Zofia Banaszak i  Elżbieta Józefowicz nie kryły zachwytu podziwiając piękną dekorację stołu wykonaną artystycznie przez Marzenę Tomczak. Na stole pyszniły się domowe wypieki i owoce. Smak serowego tortu pana Edwarda długo będziemy wspominać.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo miło. Pani Agnieszka z dumą podziękowała słuchaczom wykładu profesora z Uniwersytetu Zielonogórskiego za czynny udział w wykładzie. Ponoć profesor był zdumiony wiedzą i profesjonalizmem “filozofów niedoskonałych”.
Chociaż dzisiaj nie w głowie były nam dysputy filozoficzne to z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy trzech świetnych piosenek filozoficznych naszego wspaniałego „barda” Bogdana Springera.
Nowy “Song optymistyczny” to mądra przypowieść o podnoszeniu głowy po upadku życiowym. Ponownie ubawiły nas piosenki „Nie filozofuj” oraz dedykowana koledze Markowi piosenka „O filozofii, która prostą myślą jest”
Później potoczyły się rozmowy o poezji, wspominając spotkanie w Oksymoronie, opowiadaliśmy anegdoty o księdzu Twardowskim.
Nasza poetka Anna Blacha wręczyła pocztówki ze świetnymi swoimi opowiastkami w formie hayku. Następnie atmosfera zrobiła się bardzo frywolna, bo poezję zastąpiły dowcipy o przeróżnej treści. Panowie byli świetni.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem nam prezentów wykonanych przez Marzenę. Były to świeże  gałązki świerkowe z laseczkami cynamonu, ozdobione  wstążeczkami i sreberkiem.  Prawdziwe cudeńka.
Z żalem musieliśmy się rozstać. Ryszard wystąpił z postulatem aby żegnać stary rok przynajmniej raz na kwartał.
Niestety następne spotkanie w styczniu nowego roku będzie “O państwie i władzy c.d.”

                                                                     Spisała Bogumiła  Kolasińska

 KLUB FILOZOFII  „COGITO” SKŁADA KOLEŻANKOM I KOLEGOM 

 Z ZUTW  SERDECZNE ŻYCZENIA  RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIE  I WSPANIAŁEGO   ROKU 2019

                                  W imieniu Klubu”Cogito”  Jerzy Lewandowski i Barbara Czarnecka

Zdjęcia: Bogdan Springer


Zdjęcia: Elżbieta Józefowicz