WIGILIJNE SPOTKANIE W GŁOGOWIE

0 Comments

19 grudnia 2018 roku słuchacze ZUTW pojechali na zaproszenie Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wigilijne spotkanie. Pojechał chór MODERATO z koncertem kolęd i pastorałek pod dyr. Bernarda Grupy, delegacja Zarządu z p. prezes Zofią Banaszak i inni słuchacze.
Za kilka dni wszyscy zasiądziemy do wigilijnego stołu z najbliższą rodziną, ale mamy też przyjaciół i teraz jest właśnie czas dla nich. Ze słuchaczami GUTW jesteśmy zaprzyjaźnieni od dawna. Nie zmienił tego nawet, przed laty, nowy podział administracyjny kraju.
  
W świątecznie przystrojonej sali, przy pięknie nakrytych stołach, powitała nas p. prezes Danuta Gross oraz głogowscy seniorzy. Na spotkaniu byli też obecni Jarosław Dudkowiak – starosta powiatu głogowskiego oraz Martyna Rybka – pełnomocnik prezydenta Głogowa do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi. Nie zabrakło też duchowego przewodnika słuchaczy GUTW o. Krzysztofa Wąsiewicza.
  
Nasz chór swoimi kolędami wprowadził wszystkich w podniosły, świąteczny nastrój. Goście przekazali, wraz z życzeniami, na ręce p. prezes GUTW przyniesione, przywiezione prezenty. Nasza p. prezes, razem z mężem, wręczyła głogowskim słuchaczom utw duży “kosz obfitości”.
  
Kolędy, składanie sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem, barszcz z uszkami, ryba, różne ciasta spowodowały, że czuliśmy się wszyscy, jak na wigilijnej kolacji, tylko trochę wcześniejszej.
   
    
Gospodarzom podobał się koncert naszego chóru, skoro domagali się bisów, co nas nie dziwi, bo “Moderato” to nasza wizytówka. Wszędzie koncerty tego chóru są bardzo ciepło odbierane.
To wigilijne spotkanie, za które słuchaczom GUTW bardzo dziękujemy, jeszcze mocniej wzmocniło więź między naszymi uniwersytetami.
  

Spotkanie fotografowali: Bogumiła Hyla-Dąbek i Kazimierz Błaszyński z Grupy Fotograficzno-Filmowej “Kwadrat“. Kazimierz Błaszyński filmował to spotkanie.
  

Zdjęcia: Kazimierz Błaszyński

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Wideorelacja: Kazimierz Błaszyński