HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA…W GORZOWIE

0 Comments

10 stycznia 2019 roku w Gorzowie Wlkp. w sali WiMBP im. Z. Herberta spotkali się słuchacze czterech uniwersytetów trzeciego wieku, żeby wspólnie śpiewać kolędy, obejrzeć bogaty program artystyczny, przygotowany przez Gorzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku pod wodzą p. prezesa Czesława Gandy.
Z naszego uniwersytetu pojechał przede wszystkim chór MODERATO pod dyr. Bernarda Grupy oraz inni słuchacze z p. prezes Zofią Banaszak. Nie zabrakło słuchaczy z Grupy Fotograficzno-Filmowej KWADRAT, którzy całe spotkanie filmowali i fotografowali. Razem ze słuchaczami z Gorzowa, Międzyrzecza, Bogdańca i Witnicy spędziliśmy tam wyjątkowo nastrojowe popołudnie w świątecznym jeszcze nastroju.
Kolędy w wykonaniu chórów, gorzowskiego i zielonogórskiego oraz solistów, wiersze o tematyce bożonarodzeniowej prezentowane przez ich autorów, występy dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych, a także utalentowanych młodych gorzowskich piosenkarek uświetniły to spotkanie, które brawurowo poprowadził sam prezes Czesław Gandy, serdecznie witając zaproszonych i przybyłych gości.
  
Bardzo ładnie zaprezentowały się oba chóry, a śpiewane kolędy zawsze wywołują wzruszenie u słuchających i mobilizują do wspólnego śpiewania. Młode, gorzowskie solistki też zachwycały swoim głosem i interpretacją śpiewanych utworów.
  
  
Wielu seniorów pisze wiersze, opowiadania. Wielką na pewno przyjemnością jest możliwość zaprezentowania ich przed publicznością. Mieliśmy okazję ich wysłuchania i docenienia autorów.
  
Entuzjastycznie zostały przyjęte występy taneczne grup dziecięcej i młodzieżowej. Na sali zrobiło się barwnie i bardzo energetycznie. Dzieci żywiołowo przedstawiły swoje taneczne układy, tematycznie też nawiązujące do niedawno obchodzonych świąt Bożego Narodzenia.
  
Na zakończenie goście dziękowali organizatorom. Ciepłymi słowami i ładną wiązanką kwiatów podziękowała nasza pani prezes Zofia Banaszak. Dziękując nie tylko za to spotkanie, ale też za dobrze układającą się współpracę i przyjacielskie stosunki między naszymi uniwersytetami.
                                  
Po zakończonym programie artystycznym i słodkim poczęstunku, wspólne śpiewanie kolęd i nie tylko kolęd  przeniosło się na korytarz biblioteki. To było bardzo miłe dla oczu i uszu, gdy oba chóry, przy akompaniamencie Bernarda Grupy i aktywnym udziale prezesów obecnych na spotkaniu uniwersytetów, dały koncert poza programem. Gdyby nie konieczność powrotu i czekający kierowca autobusu wspólne śpiewanie trwałoby i trwało.
  
                    
W drodze powrotnej, wielkie podziękowania Zofia Banaszak – prezes ZUTW – skierowała do chóru i Bernarda Grupy, na których zawsze można liczyć. Podziękowała za obsługę medialną (film, zdjęcia) Kazimierzowi Błaszyńskiemu, Bolesławowi Polarczykowi i Bogumile Hyli-Dąbek, a także wszystkim, którzy wzięli udział w gorzowskim spotkaniu oraz wytrwałemu panu kierowcy z biura EXODUS.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Wideorelacja: Grupa FF “Kwadrat”