WYSTAWA PEF – PARK MAKUSYNÓW I SKWERY

0 Comments

Słuchacze Pracowni Edukacji Fotograficznej, w której pod kierunkiem artysty fotografa Pawła Janczaruka uczymy się fotografować coraz lepiej, zakończyli pierwszy semestr roku akademickiego 2018/2019 kolejną wystawą o zielonogórskich terenach zielonych. Tym razem na wystawie znalazły się zdjęcia 20. słuchaczy zrobione w Parku Makusynów i na skwerze przed dworcem.
Obraz może zawierać: tekst
O wystawie ciekawie, jak zawsze, powiedział Paweł Janczaruk, a później wrażeniami podzieliła się p. prezes Zofia Banaszak, która lubi przyrodę, więc i jej zdjęcia. Ucieszył p. prezes, jak i nas, fakt, że poprzednia nasza wystawa zdjęć “Księga parków. Rozdziały 1 i 2” była prezentowana w galerii “Ciasna” w Jastrzębiu Zdroju, gdzie została bardzo dobrze przyjęta.
Dzisiaj, 31. 01. 2019, otwarta wystawa też powstawała długo, bo najpierw poznawaliśmy wiedzę teoretyczną, niezbędną do dobrego sfotografowania danego tematu. Po plenerze fotograficznym Paweł Janczaruk szczegółowo każde zdjęcie omawiał, żeby móc wybrać te najlepsze, nadające się do publicznego pokazania.
Tym razem zdjęcia są zaprezentowane tak obok siebie, że oglądający mogą zobaczyć szerszy plan parku i skweru oraz ciekawy szczegół.
Jak powiedział nasz nauczyciel, bardzo często mijamy różne miejsca, znamy je, ale na szczegóły nie zwracamy uwagi. Dlatego warto je pokazywać, bo na pewno będą tacy, którzy dzięki temu się nimi zainteresują.
O znaczeniu parków, skwerów z drzewami, krzewami i ich znaczeniu dla człowieka przekonywać nikogo nie trzeba. To zielone płuca miasta. Dzięki nim w mieście jest ładniej i żyje się przyjemniej.
Ich fotografowanie pod kierunkiem Pawła Janczaruka, który uczy nas, jak pokazać czasami coś zwykłego, banalnego, inaczej, ciekawiej, to świetna lekcja fotografowania i przyjemność.
Dziękujemy, Pawle.
Słuchaczy ZUTW, często przechodzących korytarzem zwanym “łącznikiem”, zapraszamy do zatrzymania się przy naszej wystawie. Zainteresowanych, nie będących naszymi słuchaczami, też zapraszamy na wystawę do siedziby ZUTW.
Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek