ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI, PRZEDSZKOLAKAMI!

0 Comments

Współpraca słuchaczek ZUTW z Przedszkolem nr 34 sprawia nam wiele radości. Nic tak nie wprowadzi nas w radosny nastrój, jak przebywanie z dziećmi, których świat wydaje się barwny, beztroski, więc i nam udaje się wówczas zapomnieć o problemach dnia codziennego.
Dzisiaj, 27 maja 2019 r. zostaliśmy zaproszeni do Teatru Lubuskiego, gdzie odbył się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Przedszkolnej “Śpiewaj razem z nami” pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego oraz Lubuskiej Kurator Oświaty Ewy Rawy. Organizatorem Przeglądu było “Rozśpiewane Przedszkole nr 34”, z którym współpracujemy.
Salę teatru wypełniły, do ostatniego miejsca, dzieci ze wszystkich zielonogórskich przedszkoli. Przyszły barwne, kolorowe, ubrane w strojach odpowiadających treści prezentowanych piosenek, towarzyszyły im panie nauczycielki, które włożyły ogrom pracy, żeby ich wychowankowie zaprezentowali się jak najlepiej.
Pani Renata Rogacewicz – dyr. Przedszkola nr 34 brawurowo poprowadziła dzisiejszą galę piosenek przedszkolnych.
  
Mali artyści prezentowali swoje ulubione dziecięce piosenki i piosenkarskie umiejętności z wielkim przejęciem. Kolorowe stroje, rekwizyty robiły wrażenie na oglądających. Każda zaśpiewana piosenka niosła jakieś przesłanie. Wyłaniał się z nich tęczowy, beztroski, dziecięcy świat, w którym panuje radość i miłość, wszyscy mają przyjaciół. W którym są czyste lasy, śpiewają ptaki, kwitną kwiaty, ludzie dbają o ziemię, zdrowo się odżywiają i przede wszystkim kochają swoją ojczyznę.
  
Nie zabrakło też tańców i wspólnych ćwiczeń, które przy tak dużej liczbie występujących i bogatym repertuarze były dla dzieci miłym przerywnikiem. Brawa dla organizatorów!
  
Dla każdej występującej grupy były upominki, które ufundował Urząd Miasta, a wręczała prowadząca koncert – p. Renata Rogacewicz.
Gratulujemy zdolnych dzieci, doceniamy wkład włożonej pracy nauczycieli w ich przygotowanie, gratulujemy pomysłu na imprezę, która już po raz trzynasty gościła w naszym teatrze.
Dziękujemy za zaproszenie.
  

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek