DLA CIEBIE MAMO

0 Comments

28 maja 2019 r. nasi słuchacze i goście zebrali się w Sali im. Janusza Koniusza w WiMBP, żeby, jak co roku, uczcić Dzień Matki.
Zebranych powitał dyrektor WiMBP Andrzej Buck i to On przygotował scenariusz części poetyckiej “Matka odchodzi”.
Wysłuchaliśmy wierszy Tadeusza Różewicza oraz fragmentów prozy z tomu pod tym tytułem w interpretacji słuchaczy ZUTW i Marcina Radwańskiego pracownika WiMBP.
Był to wzruszający szkic wspomnieniowy ukazujący relację między synem i matką walczącą w szpitalu z chorobą.
  

Koncert „Dla Ciebie Mamo” chór „Moderato” pod dyr. Bernarda Grupy przygotowuje rokrocznie, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. Piosenki o matce zawsze wywołują emocje, wzruszają. Nasz chór ma bogaty i bardzo ładny repertuar , który słucha się z wielką przyjemnością.
  

Miłą niespodzianką i upominkiem dla tych, którzy przyszli uczcić Dzień Matki, nieobecni niech żałują, był wytęp pary nastolatków ze Szkoły Tańca “Gracja”. Ich kunszt taneczny, mimo młodego wieku, zachwycił wszystkich.
  

Wszystkim, którzy wzięli udział w programie poetycko-muzycznym dziękowały panie prezes i wiceprezes Zofia Banaszak i Elżbieta Józefowicz.
  

My, wszyscy obecni dzisiaj w WiMBP, dziękujemy za ten program poświęcony Matkom. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Niektórzy znowu sięgną do poezji Tadeusza Różewicza, żeby sobie ją przypomnieć.

Całe wydarzenie fotografowali członkowie Klubu Fotograficzno-Filmowego “Kwadrat”.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Andrzej Kozak