SŁUCHACZE ZUTW NA WINOBRANIU

0 Comments


Od sześciu dni obchodzimy święto naszego miasta “Winobranie”. Zielona Góra tętni życiem, zielonogórzanie i licznie przybyli z różnych stron Polski i zagranicy goście bawią się i cieszą z uczestnictwa w tym święcie.
Dzisiaj, 12.09.2019, na scenie koło ratusza wystąpił nasz chór MODERATO pod dyr. Bernarda Grupy i ŚPIEWNIK UNIWERSYTECKI prowadzony przez Mirosławę Branicką-Polarczyk.
Chór i Śpiewnik przygotowali okolicznościowy repertuar, a nawet stroje.
  
Zaśpiewali pięknie, jak zawsze. Najpierw chór, który rozsławia nasz uniwersytet podczas różnych imprez nie tylko w Zielonej Górze. Piosenki chóru, okolicznościowe wierszyki, dowcipy były nagradzane gromkimi brawami.
   
Po chórze wystąpił Śpiewnik Uniwersytecki, a pod sceną gromadziło się coraz więcej osób, chcących nie tylko słuchać, ale też się bawić.
  
Repertuar Śpiewnika tak rozbawił zgromadzoną pod sceną publiczność, że domagała się bisów. Na bis nasi śpiewający słuchacze wykonali piosenkę z repertuaru Eleni, a słuchający śpiewali razem z nimi, bawiąc się doskonale, zarówno młodzi i starsi.
  
   
Naszym koleżankom i kolegom artystom towarzyszyła spora grupa słuchaczy ZUTW, bo jak tu nie przyjść, gdy występują nasi.
  
Byli obecni też członkowie Grupy Fotograficzno-Filmowej KWADRAT, żeby ten znaczący wkład ZUTW w uświetnienie Winobrania zarejestrować.
  
Przed nami jeszcze trzy winobraniowe dni, ale ten dzisiejszy na pewno należał do nas, słuchaczy ZUTW.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Andrzej Kozak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk