SENIORZY, PRZEDSZKOLAKI I MISIE

0 Comments

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w roku 2002. Moda na misie nie przemija, to ponadczasowa zabawka, maskotka. Bawili się nimi kiedyś dziadkowie i rodzice przedszkolaków z “Rozśpiewanego Przedszkola”. Przedszkole nr 34 odwiedziły dzisiaj – 25 listopada 2019 r słuchaczki ZUTW w ramach projektu ” Od przedszkola – do Seniora”, żeby razem z przedszkolakami świętować to sympatyczne święto. Współpraca ZUTW z Przedszkolem nr 34 układa się bardzo dobrze i daje wiele radości seniorom, a dzieci chętnie korzystają z ich pomocy. Nad realizacją programu współpracy czuwają: Zofia Banaszak – prezes ZUTW i Renata Rogacewicz – dyrektor Przedszkola nr 34.
Dzieci przywitały gości piosenką, której słowa brzmią: Jadą, jadą misie, śmieją im się pysie…
Wszystkie sale w przedszkolu były dzisiaj pełne pluszaków, były też rysunki , kolorowanki i wycinanki misiów. Dzieci je składały, malowały farbami, kredkami, a później prezentowały swoje prace. Nasze słuchaczki pomagały, żeby były one jak najładniejsze.
Nie wszyscy wiedzą, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek