DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z PRZEDSZKOLAKAMI

0 Comments

Babcie i dziadkowie kochający swoje wnuczęta, zawsze są gotowi do opieki nad nimi, do pomocy. Przy nich dzieci czują się bezpiecznie, z nimi się nigdy nie nudzą, dużo się od nich uczą. Dziadkowie na każdym kroku przekonują wnuki i ich rodziców o swojej bezwarunkowej do nich miłości, zaspakajając ich zapotrzebowanie na bliskość, zabawy, ciekawość świata.
Nic dziwnego, że zasłużyli sobie na swoje święto. 21 i 22 stycznia, to w tych dniach czują jeszcze mocniej jacy są ważni dla tego najmłodszego pokolenia. Życzenia, upominki, wierszyki, piosenki, laurki to wzruszające na to dowody od wnucząt, w których życiu jesteśmy obecni i odgrywamy znaczącą rolę.
Naszych słuchaczy odwiedziły dzisiaj przedszkolaki z Przedszkola nr 34 z panią dyrektor Renatą Rogacewicz i paniami nauczycielkami, pod kierunkiem których przygotowały bardzo ładny okolicznościowy program artystyczny.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu “OD PRZEDSZKOLA – DO SENIORA”, który od kilka lat z powodzeniem realizujemy. Zdążyliśmy poznać dzieci z “Rozśpiewanego przedszkola”, a nawet się z nimi zaprzyjaźnić podczas wspólnie organizowanych zajęć. Jesteśmy u nich w przedszkolu częstymi gośćmi, a dzisiaj gościliśmy ich u nas. Przyszli, jak się idzie do babć i dziadków w dniu ich święta, zaprezentowali swój program, który, jak zawsze, wielu słuchających wzruszył.
Pani prezes Zofia Banaszak poruszyła sprawę “Ławeczki dla babci”, która miałaby stanąć w Zielonej Górze, a której sens powstania widzą też nasze przedszkolaki. Były bardzo przekonujące w swoich wypowiedziach.
To było bardzo miłe przedpołudnie, dziękujemy dzieciom, dziękujemy paniom.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Elżbieta Subocz

Zdjęcia: Krzysztof Subocz