BEZPIECZNIE, ZDROWO, AKTYWNIE…

0 Comments


Realizacja programu współpracy naszego uniwersytetu z Przedszkolem nr 34 – “Rozśpiewanym przedszkolem” układa się bardzo dobrze. Odbywa się na kilku płaszczyznach i systematycznie poszerza się o nowe formy działania. Ta międzypokoleniowa współpraca daje naszym seniorkom wiele radości, dzieci też ją zaakceptowały i chętnie spotykają się z paniami w wieku ich babć. Wdzięczne są panie nauczycielki oraz rodzice dzieci, bo spotkania ich pociech ze słuchaczkami ZUTW to nie tylko zabawa, ale też edukacja.
Podczas dzisiejszego spotkania w przedszkolu – 28.01.2020 nasze seniorki włączyły się  razem z przedszkolakami i ich nauczycielkami w    realizację Przedszkolnego Programu Profilaktycznego: “BEZPIECZNIE, ZDROWO, AKTYWNIE”
, nad którym honorowy patronat objęła pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.
Powitała wszystkich, jak zawsze bardzo serdecznie, Renata Rogacewicz – dyrektor Przedszkola nr 34. Obowiązywał strój sportowy, a sprawność naszych słuchaczek z p. prezes Zofią Banaszak na czele została wystawiona na niełatwą próbę. Po rozgrzewce przy muzyce, przyszedł czas na sportowe zabawy, którym towarzyszyło dużo śmiechu. Radość dzieci udzieliła się też seniorkom, więc zabawa była przednia. Był też czas na zdrowy posiłek z owoców, przy którym dzieci udowodniły swoją wiedzę o znajdujących się w nich witaminach.
Podczas tych sportowych zabaw, wiedząc, że dziecko w wieku przedszkolnym nie zdaje sobie sprawy z wielu zagrożeń płynących z otoczenia, panie często mówiły o bezpieczeństwie, o tym, jak się podczas nich zachować, żeby nikomu nie stała się krzywda.
Aktywność dzieci, wiadomo, była imponująca. Nie łatwo było je później wyciszyć. Ale ruch, śmiech, radość to zdrowie! Nasze słuchaczki sprostały wymaganiom dzisiejszych zajęć.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek