PROFILAKTYKA I REHABILITACJA

0 Comments

 
W jaki sposób podnieść jakość życia seniorów, których jest coraz więcej, bo średnia wieku z roku na rok rośnie. Dlaczego tak ważne jest, żeby senior był aktywny? Aktywność fizyczna osób starszych to nieodłączny element ich dobrego samopoczucia i zdrowia o czym wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy zawsze chcą. Bardzo ważna jest chęć i motywacja do tego, żeby ruch był sprawą priorytetową w ich emeryckim życiu, bo to on pozwala na długi okres samodzielności i niezależności osób starszych.

Słuchaczy ZUTW do aktywności nie trzeba zbytnio namawiać, a jej wybór na naszym uniwersytecie jest duży. We wtorek, 4.02.2020, w Sali im. Janusza Koniusza WiMBP, przedstawiona wszystkim przez p. prezes Zofię Banaszak – mgr Grażyna Wyczałkowska razem ze swoją grupą zaprezentowała gimnastykę dla seniorów i jak zawsze zrobiła to bardzo profesjonalnie.

Cykl: PROFILAKTYKA I REHABILITACJA – Gimnastyka dla seniorów z elementami rehabilitacji jest u nas realizowany w ramach projektu:„Profilaktyka oraz rehabilitacja medyczna aktywnych zawodowo mieszkańców Województwa Lubuskiego oraz osób powracających do pracy”. Schorzenia narządów ruchu oraz obwodowego układu nerwowego. Diagnostyka i terapia”.

Studenci Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku chcą być zdrowi i silni, ale dobrze wiedzą, że bez aktywności ruchowej to nie byłoby możliwe.
Pani Grażynie Wyczałkowskiej dziękują za wtorkowy wykład i pokaz.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Zdjęcia: Roman Grobarski