PLENER FOTOOKA

0 Comments


W ostatni wtorek, 17 listopada Klub Fotograficzny Fotooko wybrał się na niecodzienny plener do Gorzowa Wlkp. i do Witnicy. Niecodzienny, ponieważ byliśmy gośćmi w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Na miejscu przywitał nas naczelnik tego Wydziału nadkomisarz Artur Babiracki. Po pracowniach tego Laboratorium oprowadzał nas zastępca naczelnika podinspektor Jan Spilnyk, a o poszczególnych pracowniach mówili ich kierownicy.
 
Zobaczyliśmy, m.in. Pracownie Badań Grafologicznych, Pracownie Badań Komputerowych i Technik Audiowizualnych, Pracownie Badań Traseologicznych (badanie śladów ludzi, zwierząt, samochodów itp.), Pracownie Daktyloskopii, i inne pracownie.
 


W sumie było ich siedem. Po ich zwiedzeniu spotkaliśmy się z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. inspektorem Henrykiem Wieruszewskim.

Pełni wrażeń pojechaliśmy do Witnicy, Tam czekała na nas pani prezes witnickiego UTW Ewa Janowicz, która zaprowadziła nas do witnickiego Browaru, działającego od 1848 roku. Oprowadził nas po nim nas pan Roman Sybal, vice-prezes UTW. Chyba wszyscy z nas po raz pierwszy zwiedzali taki Browar, więc wrażenie było ogromne. Zwiedzanie zakończyliśmy degustacją dwudziestu gatunków piwa, zagryzając je pysznymi, pieczonymi ziemniakami.

Z pełnymi brzuszkami i pełni wrażeń pojechaliśmy do muzeum pod gołym niebem – Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. Formułę Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji wymyślił w pierwszej połowie lat 90 ówczesny prezes Towarzystwa Przyjaciół Witnicy – Zbigniew Czarnuch na fali integrowania się społeczności lokalnych wokół tzw. małych ojczyzn. Pomysł Parku został oparty na idei drogi jako symbolu łączności społeczności lokalnej ze światem i przedstawieniu odpowiedzi na pytanie co dobrego i złego ze świata dotarło do Witnicy. Mimo pochmurnej pogody i padającego chwilami deszczu zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i wracaliśmy do domu w świetnych humorach. 

Ewa Kwaśniewicz

Najlepsze zdjęcia wykonane podczas pleneru znajdziesz na stronie wydarzenia.