MONTE VERDE W BABIMOŚCIE

0 Comments

W czwartek – 19. 11. 2015 r. nasz wielokrotnie nagradzany na Juwenaliach III Wieku w Warszawie Zespół Teatralno-Kabaretowy MONTE VERDE pojechał do Babimostu na zaproszenie tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Panią prezes Zofię Banaszak i naszych artystów powitała Helena Latoń – prezes babimojskiego uniwersytetu i zastępca burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński.

W Gminnym Ośrodku Kultury zebrali się słuchacze i inni mieszkańcy Babimostu, chcący miło spędzić czwartkowe popołudnie. Duża sala widowiskowa, ładnie udekorowana scena i garderoby na zapleczu, to warunki, w jakich nasi artyści czuli się bardzo dobrze. Gdy zapełniała się widownia, Oni przygotowywali się do wyjścia na scenę. Stroje, makijaże, fryzury…to wszystko dla widzów. Emocje rosły z jednej i drugiej strony sceny. 

O 17:00 wszystko się zaczęło. Aktorzy-amatorzy rozpoczęli swój bogaty program, którego scenariusz i opracowanie przygotowała Bożena Rudkiewicz. Muzycznie program opracowała oraz akompaniowała Mirosława Branicka-Polarczyk. Przedstawiane scenki zmieniały się, jak w kalejdoskopie. Razem z nimi zmieniał się sceniczny wizerunek występujących. Jak Oni to robili, jak nadążyli? Wiedzą na pewno pomagające im Ewa Puczko i Janka Skrynkowska.

Skecze na motywach takich utworów, jak “Halka” czy “Lilie” rozbawiły zgromadzoną publiczność. Monologi, piosenki, wszystkie dowcipne, wiele z nich świadczyło o dużym dystansie seniorów do swoich dolegliwości, ograniczeń wynikających z wieku. Tylko, że ten “wiek”, na scenie zupełnie nie był widoczny!

Wiele prezentowanych tekstów jest autorstwa Mirosławy Branickiej-Polarczyk, Katarzyny Jarosz-Rabiej i Marii Kuleszyńskiej-Kozak.
„Nie chrap, kochanie”, „W sanatorium”, „Kto ma tyle szmalu…,”Dziewica Anastazja”, „Rocznice małżeńskie”, „Tango stówa”…to tylko niektóre tytuły wykonywanych utworów, które widownia nagradzała gromkimi brawami śmiejąc się do łez.

Półtoragodzinny program podobał się wszystkim. Aktorom podziękowano kwiatami. Bukiet od z-cy burmistrza otrzymała też nasza p. Prezes. Wszyscy podkreślali, że to, co dzieje się w naszym uniwersytecie, jest Jej wielką zasługą. Komentarze po programie były bardzo pochlebne. Były i takie, które oceniały występ naszego zespołu wyżej niż wcześniej oglądanego występu profesjonalistów. To miłe. Nawet jeżeli było tylko grzecznościowe.

Bolka Polarczyka i mnie, Bogumiłę Hylę-Dąbek, nasz Zespół Teatralno-Kabaretowy zaprosił, żebyśmy cały występ udokumentowali swoimi zdjęciami, co zrobiliśmy z wielką przyjemnością.

O występie naszego zespołu informuje również Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście na stronie internetowej.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$108659933553435069720/BABIMOST191115BPOLARCZYK$ theme=classic/}

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$115252319110004559159/MonteVerdeWBabimoscie$ theme=classic/}