KLUB FOTOOKO i JEGO GOŚCIE

0 Comments

W klubie FOTOOKO miały dzisiaj – 01. 12. 2015 r.-  miejsce dwa ważne wydarzenia.  Otwarcie wystawy pt: “Pejzaż”, na które przyjechali goście ze Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pod kierownictwem Zbigniewa Sucheckiego przyjechał klub zrzeszający pasjonatów fotografii. To nie pierwsze spotkanie obu klubów, bo członkowie FOTOOKA gościli już w Szprotawie na fotograficznych warsztatach.
Gości  powitali wspólnie p. prezes
ZUTW – Zofia Banaszak i kierownik klubu – Roman Czarnecki, wyrażając radość, że do ponownego spotkania obu klubów doszło. Tym razem w Zielonej Górze.
Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy, na której fotografujący pokazali najładniejsze, ich zdaniem,  sfotografowane przez siebie pejzaże.
Barbara Konarska zaprezentowała gościom 50. jubileuszowy numer INSPIRACJI i książkę PEJZAŻE ŻYCIA.
Pokaz naszych zdjęć z pleneru fotograficznego w Szprotawie przygotował Bolesław Polarczyk.
         

   
           

Wartością dodaną do dzisiejszego spotkania był wykład artystyfotografa Pawła Janczaruka. Paweł, jak zawsze, pięknie mówił o fotografowaniu, pokazywał swoje zdjęcia, a goście, jak później komentowali, chłonęli każde jego słowo. Nawet wpis do klubowej kroniki pozostawili nam z cytatem słów Pawła Janczaruka, które mają być dla nich drogowskazem do dalszego fotografowania: Najlepszym jest fotografowanie rzeczy bliskich naszemu sercu, tych blisko nas. Wszyscy na pewno zapamiętali też, że: Fotografia nie mówi za siebie, o fotografii opowiada jej autor… Fotografią snujemy opowieści małe, duże, istotne dla nas…
Przy kawie i cieście rozmowy między członkami szprotawskiego i zielonogórskiego klubu przybrały kameralny charakter, na pytania gości odpowiadał też Paweł Janczaruk.
          
         

Po mile spędzonym przedpołudniu w siedzibie ZUTW, zaproponowaliśmy gościom spacer przez deptak  i odwiedzeniu Bachusa do Zielonogórskiej Palmiarni. Po drodze oczywiście wspólne fotografowanie.
               
   

Teren wokół Palmiarni jest o każdej porze roku atrakcyjny dla pasjonatów fotografowania, więc były kolejne warsztaty fotograficzne. Po dotarciu na miejsce czekała wszystkich niespodzianka, a nawet trzy, bo aż trzy wystawy fotograficzne są aktualnie do obejrzenia w naszej wizytówce miasta – Palmiarni.
      
     

To miłe dzisiejsze spotkanie z gośćmi ze Szprotawy zakończyliśmy przy kolejnej kawie i rozmowach, tym razem w Zielonogórskiej Palmiarni. Nasze kontakty na pewno na dzisiejszym spotkaniu się nie skończą, więc powiedzieliśmy sobie: “do zobaczenia”.
         
          
                                              

Dziękujemy gościom ze Szprotawy za odwiedziny. Wspaniale, że tyle osób z FOTOOKA zaangażowało się w przygotowanie dzisiejszego spotkania.

Tekst i zdjęcia w tekście: B. Hyla-Dąbek

Więcej zdjęć można obejrzeć na utworzonym WYDARZENIU: