Dźwięk w pracy z kryształami

0 Comments


Grudzień to czas szczególnych spotkań – to czas zapachu choinek, dekoracji świątecznych , serdeczności w gronie osób przejętych wspólną pasją. Marynia zaplanowała ekscytujący temat- DŹWIĘK. W rogu Sali ZUTW „koronkowo” przystrojona choinka. Na stołach pojawiły się za sprawą / jak zawsze/ naszej Geni Rosołek pracowicie dobrane akcenty świąteczne, a każda z osób przyniosła różne dzwonki. Ekscytująca sceneria. Prowadząca Klub Marynia przyniosła misy tybetańskie i przygotowała bardzo ciekawy wykład.

W wieku XVIII Ernst Chladni ,niemiecki fizyk i geolog , zwany ojcem akustyki, udowodnił, iż dźwięk ma bezpośredni wpływ na materię. Według filozofii wschodu Wszechświat powstał z wibracji i w związku z tym zbudowany jest na zasadzie harmonii i rytmu. Świat, w którym żyjemy wypełniony jest dźwiękami. Dźwięk jest wibracją, niezwykle subtelną formą energii.

Specjalny rodzaj dźwięku wydają misy tybetańskie inaczej zwane grające, śpiewające, himalajskie, nepalskie i misy kryształowe . Wytwarzane ze stopu metali, a obecnie z brązu spiżowego, misy kryształowe z czystego kwarcu, matowe lub kolorowe. . Dźwięk pobudza do właściwej wibracji ciało i aurę, działanie jest bardzo złożone. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka metoda ta wydaje się być prosta, to jednak jej zastosowanie wymaga dużej wiedzy tak jak energia kamieni szlachetnych. O tym że dźwięki można wykorzystywać w celach leczniczych wiadomo od najdawniejszych czasów np. masaż dźwiękiem, kąpiel dźwiękiem itp. Nie tylko narząd słuchu odbiera dźwięk, ale każda komórka naszego ciała. Misy to także ciekawy element medytacji.

Niezwykle istotny jest również wpływ dźwięku na rozwój naszej świadomości. Okazuje sie bowiem, że jest to jedna z najdoskonalszych dróg wspomagających, a wręcz przyspieszających nasze wzrastanie w aspekcie duchowym.

Subtelne tony misy jakie prezentowała nam Marynia przenikały nas jakimś tajemniczym intensywnym przekazem. W tej scenerii dekoracji świąt Bożego Narodzenia niezwykle wybrzmiał moment kiedy wszyscy zadzwoniliśmy swoimi różnorodnymi dzwonkami. W ten czas świątecznych tradycji, nowych nadziei w nadchodzącym roku, rozedrgani pięknem wieczoru składaliśmy sobie wzajemnie radosne życzenia. Dziękując naszej Maryni za wzruszenia i wiedzę jaką dostajemy na zajęciach.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia:

NA NIENAWISTNE SŁOWA

NA CZYNY LUDZI MAŁYCH

OBRUS BIAŁY

JEŚLI CI KTOŚ ZAWINIŁ

TO WŁAŚNIE DZIŚ MU PRZEBACZ

TAK TRZEBA

Spisała Halina Maszner

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2016

DYREKCJI – ZARZĄDOWI

ORAZ WSZYSTKIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZUTW

SKŁADAMY

KRYSZTAŁOWE” ŻYCZENIA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

Klub kamieni i minerałów „KRYSZTAŁ”

Prowadząca KLUB Maria Siatecka

ZDJĘCIA: ŁUCJA OSTRĘGA

{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$116964348457886754673/DzwiekWPracyZKrysztaAmi02$ theme=classic/}