“PEJZAŻE ŻYCIA ” w Sulechowskim UTW

0 Comments

W dniu 11 grudnia 2015 r, na zaproszenie Pani Krystyny Orwat, prezeski Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulechowie, pojechaliśmy do Sulechowa, aby promować antologię „Pejzaże Życia” Udaliśmy się samochodami w składzie: Barbara Konarska-redaktorka antologii, Ala Kruk, Jadwiga Lidka Engel, Teresa Gładysz i Roman Czarnecki- członkowie naszego klubu „Oksymoron”.
  

Spotkanie odbyło się w Sulechowskim Domu Kultury. Zostaliśmy mile przyjęci przez gospodarzy oraz grono słuchaczy tamtejszego UTW. Basia opowiadała o pomyśle na powstanie książki, związanym z 10 letnią działalnością naszego klubu „Oksymoron” o jego słuchaczach i ich twórczości. Następnie poprosiła nas o przeczytanie kilku wierszy.

 
Spotkaliśmy się z żywym zainteresowaniem, wywiązała się dyskusja. Opowiadaliśmy o naszych początkach, o stawianiu pierwszych kroków na polu poezji i prozy. O dużym zainteresowaniu naszą twórczością świadczy też fakt, iż egzemplarze przywiezionych książek rozeszły się niczym „świeże bułeczki”. Koleżankom z zaprzyjaźnionego UTW życzymy, by udało się im zebrać podobne grono przyjaciół poezji i tworzyć nie tylko do szuflady.

 

Jadwiga Lidka Engel