Spotkanie grupy literacko-poetyckiej “Oksymoron”

0 Comments

Grupa Literacka ZUTW „OKSYMORON” powiększyła się o nowych członków. Ostatnie w tym roku spotkanie przebiegło w uroczystej, przedświątecznej atmosferze, choć omawiany był nostalgiczny, pełen trudnych tematów kruchości życia esej Virginii Woolf, „Śmierć ćmy”. Lidia Engel i Halina Sędzińska przeczytały swoje teksty – listy do siebie dziesięcioletniej.

W liście z dalekiej podróży w czasie, w sposób poetycki, pogodny, Halina pokazała swoje szczęśliwe dzieciństwo, akceptację tej dawnej siebie i radość z wczesnych dziecięcych przeżyć.

Lidia w swoim tekście przemawia z perspektywy minionego czasu do dziewczynki, która zaznaje okrucieństwa wojny. Pociesza i zapewnia, że wszystko co ją spotka dobrze się skończy. Daje rady by dziesięcioletnia Lidka cieszyła się życiem.

W sympatycznej atmosferze, przy pysznych pączkach Tereski Gładysz czytane były nowe wiersze i opowiadanie uczestników spotkania. Były życzenia świąteczne i zaakceptowano tematykę na 11 stycznia 2023 roku, którą zaproponowała nasza mentorka, dr Mirosława Szott. Członkowie „OKSYMORONU” planują udział w noworocznym „Wieczorze Jednego Wiersza” swoimi napisanymi na tę okazję utworami.

Spotkania Grupy Literackiej są otwarte. Można wziąć udział w rozmowach o literaturze, posłuchać nowych utworów członków grupy.

ZAPRASZAMY

Alina Kruk