Podsumowanie roku akademickiego 2015/2016 w Klubie kamieni i minerałów KRYSZTAŁ

0 Comments

  W lutym 2016 minęło 6 lat kiedy Marynia Siatecka, pasjonatka z dużą wiedzą   zaprosiła chętne osoby do   wspólnego poznawania tajemnic energii kryształów. Klub „Kryształ ” składa się z wielu osobowości, co można by porównać do walorów jaspisu omawianego na jednym z zajęć.

„ Jaspis jest kamieniem który ma bardzo wiele odmian i różnych wersji kolorystycznych. Wszystkie odmiany zachowują cechy ogólne jaspisu, ale mają jeszcze swoje dodatkowe właściwości. Jaspis generalnie jest kamieniem wspierającym i uspokajającym, szczególnie dla ludzi żyjących w stresie. Pomaga w kontaktach z ludźmi, przywraca poczucie jedności i połączenia, zarówno ze sobą samym jak i z innymi, pomaga załagodzić konflikty. W praktycznym życiu jaspis zachęca do działania, przekształcania pomysłów w rzeczywistość, pomaga dobrze organizować sobie czas i utrzymywać dyscyplinę w dążeniu do celu.”

Trafiliśmy do Klubu szukając radości , wsparcia, uspokojenia, wartościowego spędzenia czasu itp.
 
Podobnie jak jaspis- członkowie klubu to „wiele wersji” człowieka. Są osoby z dużą szczegółową wiedzą o minerałach, są kolekcjonerzy okazów niezwykle kosztownych, zdobywanych na egzotycznych wyjazdach. Medytacje z kryształami czy wpływ na podejmowanie decyzji osoby stosują w różnym natężeniu. Są tacy, dla których medytacja jest głębią, inni z rezerwą poddają się temu skupieniu. Rodzajem medytacji jest tworzenie mandali. W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami, które ukazują w jaki sposób chaos przybiera harmonijną formę.   Stworzony rysunek odzwierciedla stan wewnętrzny autora, odkrywając to co jest ukryte przed światem.

 

Na spotkaniach klubowych niektóre osoby dokładnie notują . Podobnie jak czytając książkę, każdy zachwyci się innym wątkiem tak i tu barwa odczuć jest zróżnicowana. Potrafimy też z radością świętować różne okazje  – że przypomnę z rozmachem urządzone pięciolecie Klubu w lutym 2015 roku.

Przyjemnością był także zorganizowany w lipcu 2015, przez Marynię Siatecką oraz planowany w tym roku, wyjazd na Lwóweckie Lato Agatowe – święto poszukiwaczy skarbów Ziemi. To impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. A spędzony dzień w oparach magii kamieni, niezwykłych wystaw   to czerpaniu siły z ich pozytywnego wpływu.

                                         To nieocenione doznanie.

Grudniowe spotkanie w 2015 roku świętowaliśmy w scenerii dekoracji Bożego Narodzenia przy subtelnych tonach mis tybetańskich przyniesionych przez Marynię , których tajemnicze tony wybrzmiały nieziemsko w połączeniu z różnorodnymi dzwonkami słuchaczy.
 

Dziękujemy naszej Maryni oraz sobie wzajemnie za wzruszenia i wiedzę jaką otrzymujemy na zajęciach Klubu „Kryształ”.

Spisała Halina Maszner

WSZYSTKIM SŁUCHACZOM ŻYCZYMY PASJONUJĄCYCH CIEKAWYCH WAKACJI – MARYNIA SIATECKA Z KLUBEM KAMIENI I MINERAŁÓW  „KRYSZTAŁ

…………………………………………………………………………………………………………………………