Kluby Fotograficzne ZUTW wyszły na ulicę

0 Comments

3 września 2016r. w zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż podwójnej wystawy. Swoje fotografie pokazują mieszkańcom Zielonej Góry członkowie obydwu Klubów Fotograficznych Fotooko i Foto X. Przed BWA na drucianym płocie , z jednej strony wisi wystawa Fotooka „Zamki i pałace województwa lubuskiego”, a z drugiej strony wystawa Foto X „Miasto w różnych jego aspektach” .

Jak mówi informacja na zaproszeniu: ”Na wystawę składają się dwie ekspozycje. Pierwsza dokumentuje miasto w różnych jego aspektach, ukazując Zieloną Górę z perspektyw znanych mieszkańcom, jak i ze stron mniej oczywistych. (…). Druga ekspozycja skupia się na pałacach i zamkach znajdujących się w naszym województwie. Słuchacze ZUTW prezentując swoje prace w Galerii BWA, zwracają uwagę, że jest to miejsce otwarte na prezentacje wszelkich objawów sztuki oraz zachęcają do własnej aktywności w tym obszarze.”

Na zdjęciach widzimy znane obiekty zabytkowe, jak pałac w Zaborze czy Zamek w Krośnie, ale też te mniej popularne, jak pałac w Glisnie czy zamek w Świdnicy. Jest na nich Zielona Góra nocą i o różnych porach roku i fotografowana z różnej perspektywy, np. z dachu.

Zachęcam do obejrzenia tej wystawy, naprawdę warto!

Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia z wernisażu obejrzysz na stronie Fotooka – KLIKNIJ


Fotoreportaż z otwarcia wystawy pani Karoliny Spiak z BWA obejrzysz TUTAJ

Na wystawie zaprezentowano 39 fotografii, które są pokazane pokazane na stronie Fotooka – KLIKNIJ