TURNUS SPORTOWO-REKREACYJNY W DRZONKOWIE

0 Comments

75 osób reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku z województwa lubuskiego brało udział w turnusie sportowo-rekreacyjnym pn. “ZDROWO I SPORTOWO”, który odbywał się 12 – 21 września 2016 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Zielonogórski Uniwersytet obok gospodarza obiektu i innych jednostek, był partnerem tego projektu. Uczestnicy turnusu mieli dostęp do praktycznie wszystkich obiektów na terenie Ośrodka. W pierwszym dniu oraz na zakończenie naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadzili badania wszystkich seniorów, dokonując analizy sprawności fizycznej .  W hali tenisowej dużym powodzeniem cieszyły się gry w tenisa ziemnego i stołowego, a także boccia i rzuty do kosza. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na strzelnicy ( broń pneumatyczna i laserowa). Były też ćwiczenia fitness, zoomba, nordic walking, a nawet jazda konna. Dużym powodzeniem cieszyła się odnowa biologiczna, grota solna oraz baseny. Przeprowadzono też serię wykładów, na których omawiano różne problemy ludzi starszych. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup, które na zakończenie rywalizowały między sobą na zorganizowanych zawodach. Walka była twarda i nieustępliwa, a zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody. Zostały one wręczone podczas uroczystej kolacji, połączonej z ogniskiem na placu piknikowym
Oprócz głównego celu turnusu, ważne były spotkania, wymiana doświadczeń i integracja słuchaczy lubuskich UTW. Rozstaliśmy się ze zdrowym niedosytem i oczekiwaniem na powtórkę. 
Dziękujemy organizatorom, Pani Prezes i Pani Annie Sulimie-Jagiełowicz za wspaniałą imprezę!!!

P.S. Dwa dni przed końcem turnusu jego uczestnicy odśpiewali “Sto lat” Pani Prezes Zofii Banaszak i Jej mężowi z okazji 46 rocznicy ślubu i wznieśli toast za Ich zdrowie lampką szampana. 

Zdjęcia: Andrzej Kozak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

 Więcej zdjęć Bolesława Polarczyka obejrzysz (pobierzesz) na udostępnionej galerii prywatnej.

Aby obejrzeć albumy kliknij w miniaturkę

18 września w niedzielę, zwiedzaliśmy Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze oraz degustowaliśmy wino tam wyprodukowane. Z tego zdarzenia powstało krótkie wideo: