Klub Kamieni i Minerałów „Kryształ”

0 Comments

Przyszła złota jesień -laba się skończyła

Do zajęć w „Krysztale ” ochota wróciła.

Marynia -szefowa wita uśmiechami

Z koszem roziskrzonym ziemi klejnotami(…)

To fragment wiersza Tereski Wielińskiej.

Pierwsze nasze zajęcia w roku akademickim 2016/2017 Marynia rozpoczęła 22 września. To szczególny dzień w układzie gwiazd, kiedy Regulus najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lwa i Fomalhaut najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Ryb pokrywały się dokładnie z punktami równonocy , a tym samym miały wpływ przez swoją grawitację na ruch orbity ziemskiej.

W układzie gwiazd taka konstelacja zdarza się raz na 289 800 lat.To spotkanie się wielkich cykli: precesyjnego 28 980 i równonocy 24 150 lat.

W jednej linii stanęły dokładnie naprzeciw siebie gwiazdy : Regulus zwany sercem lwa i Fomalhaut zwany sercem człowieka.

To astrologiczne wydarzenie ma silny energetyczny wpływ na wszelkie wydarzenia dlatego też powinniśmy być uważni i obserwować siebie i co się dzieje wokół nas. Jest to dobry czas na “porządki” w życiu, kończenie starych zadań i otwieranie nowych , czynienie planów. Wielka obfitość wiedzy dla ludzi o otwartych sercach. Rozładowanie tego napięcia, energii nastąpi w II połowie października i spowoduje “zwolnienie czasu” , które 500 lat temu przepowiedział Kopernik.

Ponadto na tym powakacyjnym spotkaniu rozmawiano o różnych wrażeniach, także o emocjach po wycieczce do Lwówka Śląskiego- na międzynarodową giełdę minerałów, uważaną za największą mineralogiczną imprezę w Polsce.

………

„Praca z dźwiękiem i relaks z misami kryształowymi” to temat pasjonatów Klubu w dniu 13 .10.2016.Prowadziła zajęcia pani Monika Wnęk , animator kultury ,edukacji ekologicznej i profilaktyki zdrowia. Koncert wykonała na : kamertonach, rurach Solfeggio, bębnie, sansuli, misach kryształowych dzwonkach i kiju deszczowym.

Wibracje dochodząc do komórki powodują przywrócenie równowagi zdrowotnej fizycznej i psychicznej.

 Sala Słoneczna zapełniła się chętnymi do wzięcia udziału w tym magicznym koncercie. Leżeliśmy na matach, w półmroku, wsłuchani w spokojne kojące , dźwięki. Bardzo ciekawe doświadczenie.

Spisała Halina Maszner