DLACZEGO KRYSZTAŁ ?

0 Comments

 

Spotkanie 15 grudnia 2016 roku. Temat: „ Dlaczego kryształ?”

Kryształ górski to kamień szlachetny z grupy Kwarcu. Bezbarwny, przeźroczysty minerał. Nieskazitelna czystość , silny połysk sprawiły ,że był on często utożsamiany z diamentem stąd wiele nazw nieprawidłowych jak: diament alaskański, bohemiński, islandzki, herkimer, meksykański lub marmora. Czasami w Krysztale Górskim występują inkluzje obcych minerałów: goethytu (Kwarc Gwiaździsty), złota, pirytu, rutylu (Kwarc Rutylowy), turmalinu (Kwarc Turmalinowy).

Ten piękny minerał wpisywał się w nastrój naszego spotkania przedświątecznego. Przy choince w Sali Klubowej, przy udekorowanych stołach wchodziliśmy w świat radości i wzajemnych serdeczności. Marynia wprowadziła element zabawy polegający na przyporządkowaniu osób do szlachetnego kamienia co wywoływało miłe dyskusje a jednocześnie każdej z osób, co ważne, poświecona była uwaga- każdy z osobna i wszyscy razem czuliśmy magię wspólnotowości. Ze słowami życzliwości rozchodziliśmy się do swoich domów.

W czas wigilii, świąt, raduje się wszelkie stworzenie. Starohinduskie porzekadło mówi

Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie , śni w zwierzęciu , budzi się w Człowieku”

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2017 YREKCJI – ZARZĄDOWI
ORAZ WSZYSTKIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZUTW KRYSZTAŁOWE” ŻYCZENIA składają UCZESTICY MAGICZNYCH ZAJĘĆ ORAZ prowadząca KLUB Maria Siatecka
Wszystko co było Twoim marzeniem , co jest i będzie w przyszłości 
Niech nie uleci z cichym westchnieniem 
Lecz niech się spełni w całości.

Spisała Halina Maszner

Zdjęcia: Maria Siatecka