HISTORIE OPOWIEDZIANE OBRAZEM

0 Comments

9 stycznia, w poniedziałkowy wieczór , autobus linii 8 zbierał jadąc przez miasto członków Klubów Fotograficznych „Fotooko”i „Fotox”. Na przystanku przy ulicy Wyszyńskiego wysiadła nas już duża grupa. Udaliśmy się do Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na wernisaż wystawy fotograficznej naszego klubowego kolegi Włodka Włodarczaka pt. „Historie opowiedziane obrazem”. Sala Biblioteki była szczelnie wypełniona publicznością, którą przywitała kierowniczka Filii pani Magda Bugaj. Głos zabrał kurator wystawy Romek Grobarski, i bardzo ciepło mówił o Włodku, Romek Czarnecki, który opowiadał o tym jak namówił Włodka ( co wcale nie było łatwe) na pokazanie swoich zdjęć no i sam wzruszony autor. Bogdan Springer uświetnił wernisaż swoimi autorskimi piosenkami, jak zwykle gorąco przyjętymi przez słuchaczy.

Włodek to bardzo skromny człowiek, który rzadko opowiada o sobie i o swoich zdjęciach, a robi je naprawdę doskonale. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, ale o tym mówi niechętnie

Na wystawę złożyły się cztery krótkie reportaże: „Muzyka zabrzmiała w Iłowej” – relacja z koncertu muzyki barokowej; „O człowieku, który uratował Zamek w Kożuchowie” – opowiada o pastorze Edmuncie Szajerze, to właśnie on pierwszy próbował ratować Zamek po wojnie; „Od gliny do garnka” – zapis produkcyjny w zakładzie ceramicznym w Parowej koło Bolesławca, ten reportaż zdobył pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Przemysł” w Gőrlitz; „Ostatni” – jego bohaterem jest artysta fotograf Paweł Janczaruk, ostatni, który czasami używa starych aparatów fotograficznych, i to właśnie widać na tych fotografiach.
Opr. Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia z tego wydarzenia: