WERNISAŻ “MOJE FASCYNACJE”

0 Comments

Indywidualna wystawa malarstwa Danuty Wytrykowskiej

 

„Moje fascynacje” to temat przewodni i jednocześnie  tytuł wystawy malarstwa, na otwarcie której w dniu 20 stycznia zaprosiły zainteresowanych warsztaty plastyczne „Alla Prima”.

O ile pojęcia „pasja” i „fascynacja” bywają często nadużywane, to ogromne twórcze zaangażowanie Danuty Wytrykowskiej w dziedzinie malarstwa  nie tylko usprawiedliwia a wręcz nakazuje użycie tych słówna określenie stopnia jej zaangażowania. Bo jak inaczej, jak nie wielką pasjonatką nazwać można Dankę, która w ciągu 6 lat zdołała „popełnić” 190 obrazów. Wprawdzie statystyka ma się nijak do twórczości, ale łatwo wyliczyć, że średnio w ciągu roku maluje 33 obrazy, czyli 2,75 miesięcznie. Taka „katorżnicza” praca przynosić musi efekty i Danka ma już na swoim koncie dwie prestiżowe nagrody: wyróżnienie w konkursie malarstwa na Juwenaliach 2013 w Warszawie za obraz „Owoce jesieni” i III miejsce tamże w edycji z 2015 roku za obraz „Dzwon”.

Z wypowiedzi Danki podczas wernisażu mogliśmy się dowiedzieć, że u źródeł jej zainteresowań tematycznych leży przede wszystkim  fascynacja przyrodą, której piękno docenia od najmłodszych lat. Stąd stale przewijające się motywy kwiatów czy owoców, ale i wewnętrzna potrzeba ocalenia tych darów natury od nieuchronnego  przemijania. Malarstwo jest dla niej wielką radością a to, że na dobre weszła na drogę artystycznej twórczości zawdzięcza swojemu jedynemumistrzowi, profesjonalnemu artyście, Zbigniewowi Szymaniukowi.

Licznie zgromadzeni goście wernisażu, doceniając walory artystyczne prezentowanych prac, jak i  niekłamanąpasję Danki, długo składali jej gratulacje. Na pamiątkę tego wydarzenia, warsztaty plastyczne „Alla Prima” podarowały Dance piękny album malarstwa Leona Wyczółkowskiego z  życzeniami dalszych sukcesów w dziedzinie malarstwa.

Mirosława Bogdan

Foto. Stanisław Matuszewski – kliknij