III Turniej Kręglarski w Krośnie Odrz.

0 Comments

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie Odrzańskim zorganizował III Turniej Kręglarski dla słuchaczy lubuskich UTW.

Miałem przyjemność uczestniczenia również w poprzednich Turniejach i przyznać muszę, mimo iż każdy poprzedni był bardzo udany, to każdy kolejny był coraz lepszy. Sportowa i przyjacielska atmosfera, którą zawdzięczać należy Zarządowi Krośnieńskiego UTW i jego słuchaczom oraz atmosfera zabawy, przyciąga lubuskie UTW do Krosna. Tym razem uczestniczyło siedem drużyn, w tym drużyna Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w składzie: kapitan drużyny Roman Grobarski, Krystyna Grobarska, Anna Tylkowska, Maria Nalewajek oraz Stanisław Jastrzębski.

Pierwsze miejsce tradycyjnie zajął UTW Krosno Odrzańskie, drugie miejsce wywalczył UTW Międzyrzecz, a trzecie przypadło po zaciętej walce UTW Kargowa.

Drużyna Zielonogórskiego UTW po wcześniejszych burzliwych naradach przyjęła strategię zajęcia piątego miejsca. Piątego bo czwarte niesie ze sobą gorycz bycia poza podium, piątego a nie szóstego bo to przedostatnie i też niesie gorycz. Kapitan drużyny długo perswadował drużynie, że nie powinni zabierać pierwszych trzech miejsc i ostatniego bowiem te miejsca honorowane były pucharami, a nie chciał pozbawiać tych trofeów drużyn, które przyjechały z daleka. To było oczywiste i spotkało się ze zrozumieniem drużyny. Przyznać trzeba jednak, że zdobycie wcześniej upatrzonego miejsca wcale nie było łatwe bo wielokrotnie należało puścić kulę w rynnę by nie wyprzedzić punktowo innych i zbijać tyle kręgli ile było potrzebne na wcześniej upatrzone miejsce piąte.

Należą się Wam gratulacje za wysiłek i sportową postawę.

 

Tekst i zdjęcia Roman Czarnecki