Listopad 2017 w Monte Verde

0 Comments

Pracowicie minął listopad w zespole kabaretowym Monte Verde. Bardzo intensywne są próby pod okiem aktorki Elżbiety Donimirskiej, były też wyjazdy do Sulechowa i Nietkowa.

Sulechowska biblioteka przygotowała program dla seniorów. W tamtejszym zborze 22 listopada wystąpił nasz kabaret z programem „Prysły zmysły” oraz sulechowski kabaret „Retro” z „Tragediami małżeńskimi”. Po okazjonalnych życzeniach burmistrza Sulechowa Ignacego Odważnego i pani dyrektor biblioteki Teresy Zawalnej, rozpoczął się program kabaretowy.

Publiczność dopisała, oba występy były gromko oklaskiwane a co warto zaznaczyć: w obu wystąpił nasz kolega Roman Czarnecki – jest on także członkiem (jako jedyny mężczyzna) kabaretu z Sulechowa. Spotkanie obu kabaretów w bibliotece przy kawie i słodkościach było miłym dopełnieniem występu w Sulechowie.

 

24 listopada na zaproszenie p. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Czerwieńska Jolanty Matuszkiewicz wystąpiliśmy w Nietkowie. I tu było spotkanie seniorów. W pięknie odnowionym domu kultury po życzeniach p. sołtys Haliny Kaźmierczak, zaprezentował się dziecięcy zespół muzyczny z Nietkowa „Rezonans”. Ciekawe stroje dziewcząt (chłopiec – gitarzysta był tylko jeden) i pięknie zaprezentowane utwory muzyczne bardzo przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności.

Nasz występ z utworami pogodnymi i dowcipnymi przerywany był oklaskami i wspólnym śpiewem. Potem zaśpiewały „Nietkowianki” – zgranie zespołu i temperament wykonawczyń to niewątpliwie atuty tego znanego już w województwie zespołu. A „Malinki” – zespół wokalny z Czerwieńska wzbogacony męskimi głosami, porwał do śpiewu całą salę.

Dodam, że spotkanie odbywało się przy zastawionych stołach a domowe, pyszne wypieki kusiły nas cały czas.

P. dyr. Matuszkiewicz gratulujemy udanej imprezy, my też bawiliśmy się tam doskonale!!!

 

 

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: www.nietków.pl – KLIKNIJ