SPOTKANIE OPŁATKOWE W OKSYMORONIE

0 Comments

W numerze 1 „Inspiracji” z tego roku pisałam tak: 13 grudnia 2016 r., we wtorek spotkaliśmy się w Sali Dębowej na wieczorze kolęd i pastorałek przygotowanym jak co roku przez Śpiewnik Uniwersytecki, ale w tym roku było inaczej. Barbara Konarska wystąpiła z inicjatywą połączenia sił Śpiewnika z siłami Oksymoronu i napisała scenariusz wspólnego występu, a Śpiewnik, jak zawsze przygotowała Mirosława Polarczyk.

W tym roku znowu spotkaliśmy się 13 grudnia, ale nie w Sali Dębowej tylko w Klubowej i ze Śpiewnika była tylko, zaproszona przez nas, Mirka z mężem Bolkiem. Zgromadziliśmy się przy pięknie ozdobionym, przez Marzenę Tomczak, stole. A na nim pączki i ciasta upieczone przez Teresę Wielińską, Teresę Gładysz i przeze mnie, o owoce zadbały Ania Blacha, Ada Witkowska i Zofia Tumielewicz. Stół prezentował się bardzo okazale.

Basia Konarska złożyła nam wszystkim serdeczne życzenia, mówiła o przyjaźni i serdeczności jaka nas wszystkich łączy i życzyła nam aby było tak jak najdłużej. A potem zrobiło się wielkie zamieszanie, bo wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem nie szczędząc sobie uścisków i ciepłych słów.

Jak znowu usiedliśmy do stołu, to Danuta Wesołowska przypomniała nam swoje refleksje po ubiegłorocznym wieczorze opłatkowym, które też były umieszczone we wspomnianym numerze Inspiracji i przeczytała przejmujący tekst o człowieku bezdomnym, który w wieczór wigilijny zagląda do „szczęśliwych okien”.

Ale to wieczór opłatkowy, więc nie mogło w nim zabraknąć kolęd. Mirka zaśpiewała dwie piękne kolędy „Całą noc padał śnieg” z muzyką Zbigniewa Preisnera i znaną szeroko na świecie „Świętą noc”, wykonywaną m.in. przez Dianę Ross. W międzyczasie, przy akompaniamencie Mirki śpiewaliśmy wspólnie, a ten wyjątkowy wieczór zakończyliśmy odśpiewaniem „Bóg się rodzi”.

 

Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk