ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST… – PREMIERA 15.01.18

0 Comments

O tym, że życie podróżą jest przekonywał nas 15 stycznia ze sceny Lubuskiego Teatru nasz kabaret “Monte Verde”. My, oglądający spektakl, przekonaliśmy się, że ta podróż z aktorami – amatorami, którzy sławią nasz uniwersytet nie tylko w Zielonej Gorze, może być ciekawa i wesoła. Duża scena teatru, wspaniała dekoracja i czuwająca p. reżyser Elżbieta Donimirska – profesjonalna aktorka naszego teatru i Teatru Polskiego w Szczecinie. No i co ważne, cała widownia była zajęta. Wszystko to sprawiło, że grający czuli się, jak ryby w wodzie, za co publiczność nagradzała każdy wykonany numer gromkimi brawami.
  

Bożena Rudkiewicz, jedna z długoletnich członkiń kabaretu, ciesząca nas świetnym wykonaniem różnych kabaretowych scen i dobrymi tekstami powiedziała: Do premiery „Życie podróżą jest” przygotowywaliśmy się dość długo. Niektóre teksty przysłał nam poprzedni opiekun artystyczny koła – aktor Tomasz Karasiński, był wtedy w warszawskim szpitalu. Niestety, tego programu już z nami nie zrealizował. Opieką artystyczną otoczył nas dyrektor teatru Robert Czechowski i wspólnie z p. prezes Z. Banaszak zaproponowali, by pracowała z nami Elżbieta Donimirska  –  aktorka teatru w Szczecinie i Zielonej Górze. Ku naszej radości – przyjęła propozycję i pracujemy razem!!!

Wyreżyserowała ten program do przygotowanego wcześniej scenariusza autorstwa Bożeny Rudkiewicz,(nieco go modyfikując) a oprawą muzyczną – jak zawsze – zajęła się Mirka BranickaPolarczyk . E. Donimirska zaproponowała, by była to kolej, my w podróży – pasażerowie z różnymi problemami.

Program zadedykowaliśmy zmarłemu w 2015r. Tomkowi Karasińskiemu, który 16 lat był opiekunem naszego zespołu.
  

Pani prezes Zofia Banaszak dziękując wykonawcom programu “Zycie podróżą jest” i pani reżyser, podziękowała szczególnie ciepło dyrektorowi Lubuskiego Teatru Robertowi Czechowskiemu, bez życzliwości którego ta premiera nie mogłaby się odbyć tam, gdzie się odbyła, co nadało jej większą rangę, a obejrzeć nie mogłoby jednorazowo tyle osób.
  

W programie kabaretowym “Życie podrożą jest” wystąpili: Mirosława Branicka-Polarczyk, Ewa Żółciak, Bożena Rudkiewicz, Gracjan Grzesiewicz, Danuta Kuleszyńska, Maria Kuleszyńska – Kozak, Nina Masternak, Irena Marciszonek, Ryszard Krassowski, Eugeniusz Czerwiński, Jadwiga Strzelecka, Nina Kubiak, Teresa Kurowska, Witold Hański, Katarzyna Jarosz-Rabiej, Alicja Kołodko i Halina Sławińska. O makijaż naszych artystów dbały: Ewa Puczko i Janina Skrynkowska.

Zarejestrowaniem tego ważnego wydarzenia zajęła się grupa fotograficzno – filmowa “Kwadrat”. Pod kierunkiem Bolesława Polarczyka fotografowali i filmowali: Krystyna Filmanowicz, Janina Komorowska, Bogumiła Hyla-Dąbek, Roman Grobarski i Kazimierz Błaszyński.
                                                                               Dziękujemy!

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz

Zdjęcia: Janina Komorowska

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek i Wilhelm Dąbek