„Po godzinach…” wystawa prac malarskich

0 Comments

24 stycznia 2018 roku została otwarta wystawa prac malarskich słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii utw w Gorzowie Wlkp. przy ul. Jagiełły 15.

49. osobowa grupa słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Czesława Gandy miała ogromny zaszczyt wziąć udział w otwarciu wystawy malarstwa pt. „Po godzinach…” oraz spędzić popołudnie i wieczór niezwykle interesująco.

Nieco o wystawie…

Po godzinach…”- wernisaż

… „I to jest zawsze dzieło niedokończone, pomysł na następny plener.”

Malarstwo w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku towarzyszy nam od początku istnienia, od ponad 25 lat. W ogromie prac, jakie tworzą nasi artyści, jest miejsce na szeroki przekrój ich możliwości, na ich spojrzenie na świat, na wzruszenia, skojarzenia, na cała gamę kolorów. Jest to to także przestrzeń, w której można wsłuchać się w siebie, odkrywać tajemnicę, jaką każdy jest dla siebie samego.

Wystawa obejmuje 40 prac (w tym praca tytułowa), prac o różnorodnej technice, tematach, prezentujących spectrum zainteresowań artystów oraz poszukiwań warsztatowych. Autorzy prac reprezentują cztery działające w Uniwersytecie grupy plastyczne: KONTRAPOST, PASTELE, TERMOPILE, ALLA PRIMA prowadzone przez artystów plastyków: Leopolda Kolbiarza, Katarzynę Filipowicz-Burchart, Zbigniewa Szymoniaka.

.

 

O wystawie opowiedzieli Zofia Banaszak – prezes ZUTW, Czesław Ganda, Eugeniusz Jaszkiel z gorzowskiego utw. W imieniu słuchaczy naszego Uniwersytetu o potrzebie uprawiania dziedziny sztuki jaką jest malarstwo przez artystów nieprofesjonalnych – seniorów, niezwykle interesująco i emocjonalnie mówiła Elżbieta Nalepa z grupy KONTRAPOST.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie nas do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na premierę przedstawienia pt. „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” w reżyserii Pawła Szkotaka. Sztuka robi wrażenie. Gratulujemy!

„Kiedy mieszkańcy wioski Głucha Dolna decydują się na wystawienie “Hamleta”, nieoczekiwanie ich codzienność zaczyna przypominać losy szekspirowskich bohaterów. Komedia Ivo Brešana ukazuje uniwersalny mechanizm intrygi i władzy i dlatego, podobnie jak prawdziwy “Hamlet”, jest ciągle aktualna”/ Dariusz Barański. 24.02.2018 „Gazeta Wyborcza”/.

 

Dziękujemy wszystkim słuchaczom i Zarządowi gorzowskiego utw za opiekę, wspólnie spędzony czas, za kolejny zrealizowany wspólny projekt, za działania twórcze, które zbliżają , a nie dzielą.

Zofia Banaszak

A oto wpis na stronie Gorzowskiego UTW – KLIKNIJ

Zdjęcia:

Bolesław Polarczyk

Beata Wołyniec

Barbara Krupecka