PROJEKCJA FILMU GRUPY “KWADRAT”

0 Comments

Grupa fotograficznofilmowa “Kwadrat” działa w naszym uniwersytecie od niedawna. Założył ją Bolesław Polarczyk, a dołączyły osoby, które nie tylko fotografują, ale też filmują i chcą swoje pasje doskonalić. W Grupie “Kwadrat” jest obecnie 12 osób i jest to już grupa zamknięta.
W Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest wiele różnych klubów, zespołów, w tym zespoły artystyczne, które prezentują nam przygotowane programy, inscenizacje. Miło im, gdy to zostaje zarejestrowane, udokumentowane oraz zaprezentowane szerszej publiczności.
Tak było dzisiaj – 07.04.2018 – w Centrum Przyrodniczym, gdzie grupa “Kwadrat” zaprezentowała swój film “Życie podrożą jest…” z inscenizacji o tym samym tytule naszego kabaretu “Monte Verde“. Premiera tego programu odbyła się w styczniu bieżącego roku, w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego.
Bolesław Polarczyk zmontował film, a filmowali oprócz Bolka jeszcze Kazimierz Błaszyński, Roman Grobarski i Bogumiła Hyla-Dąbek.
Przed filmem odbyła się też prezentacja zdjęć, którą przygotowała Krystyna Filmanowicz ze zdjęć swoich oraz Janiny Komorowskiej i Bogumiły Hyli-Dąbek.
Trwający godzinę i pięć minut film obejrzała grupa słuchaczy, która przyszła do Centrum Przyrodniczego. Po jego obejrzeniu wywiązała się dyskusja o filmie i o programie zaprezentowanym przez “Monte Verde”.
Pani prezes Zofia Banaszak pogratulowała grupie dzisiejszej prezentacji filmu i zdjęć, a Bolesławow Polarczykowi założenia grupy, która przyczynia się do tego, że nasze uniwersyteckie wydarzenia przetrwają lata i będą mogły być oglądane przez kolejne pokolenia słuchaczy.
Członkowie Kabaretu film oglądali ze swoją opiekunką aktorką Elżbietą Donimirską i świetnie się przy tym bawili.
Były podziękowania pięknymi różami dla wszystkich, którzy przy filmie i zdjęciach pracowali. To było miłe spotkanie w gościnnych progach Centrum Przyrodniczego.

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Janina Komorowska

Grupa Fotograficzno-Filmowa

Pokaz slajdów

Wideo