KOLEJNA ODSŁONA FOTOGRAFII ULICZNEJ W PEF

0 Comments

21. 06. 2018 w naszym łączniku została otwarta kolejna wystawa fotografii ulicznej członków Pracowni Edukacji Fotograficznej, którą prowadzi artysta-fotograf Paweł Janczaruk. Jak zawsze u Pawła, na wystawie znalazły się najlepsze zdjęcia, wybrane z wielu, które były prezentowane i omawiane na zajęciach pracowni.
Fotografia uliczna nie jest łatwa, bo polega na umiejętności obserwacji otoczenia. Jak podkreślił, podczas otwarcia wystawy,  kurator Paweł Janczaruk, trzeba poświęcić jej czas, skupić się na fotografowanej sytuacji, obiekcie i umieć nawiązać z nim kontakt. Życzliwość, uśmiech fotografującego najczęściej zostają odwzajemnione przez fotografowane osoby mówił Paweł, dzięki czemu możemy zrobić dobre, ciekawe zdjęcie.
Robienie takich zdjęć wymaga cierpliwości, ale przynosi efekty, co można zobaczyć na otwartej wystawie – podkreśliła p. prezes Zofia Banaszak, która razem z Pawłem Janczarukiem dokonała otwarcia ostatniej w tym roku akademickim wystawy powstałej podczas zajęć w Pracowni Edukacji Fotograficznej.
Zofia Banaszak pochwaliła zdjęcia zaprezentowane na wystawie i podziękowała Pawłowi Janczarukowi za kolejny rok pracy z seniorami, których pasją jest fotografowanie, a dzięki Jego zajęciom, Ich zdjęcia są coraz lepsze.
     

My, członkowie obu grup PEF, też Pawłowi Janczarukowi bardzo dziękujemy za ciekawie przekazywaną podczas zajęć wiedzę, za konstruktywną krytykę naszych zdjęć, dzięki której bardziej zapamiętujemy swoje błędy i uczymy się ich nie popełniać. Dziękujemy za cierpliwość, życzliwość, pomoc i prosimy o więcej…w roku przyszłym.

Zdjęcia: B.Hyla-Dąbek