JUBILEUSZ 25-LECIA KABARETU “MONTE VERDE”

0 Comments

4 lutego 2019 r. Lubuski Teatr pękał w szwach, w ruch poszły dostawki, a to wszystko za sprawą wielkiej uroczystości, jaką był jubileuszowy program naszego kabaretu “Monte Verde” pt. “TO NAM W DUSZY GRA”. Kabaret, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, od lat reprezentował ZUTW na Juwenaliach III Wieku w Warszawie, zdobywając tam zawsze czołowe miejsca, obchodzi w tym roku akademickim swoje 25-lecie.
Kierownikiem “Monte Verde” jest Gracjan Grzesiewicz, a utalentowanych artystycznie członków kabaretu prowadzi aktorka naszego teatru Elżbieta Donimirska. To Ona wyreżyserowała program, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w poniedziałkowe popołudnie.
Scenariusz przygotowała Bożena Rudkiewiczsłuchaczka ZUTW, od dawna występująca w kabarecie. Opracowania muzyczne i akompaniament to muzycznie utalentowana Mirosława BranickaPolarczyk, też nasza słuchaczka.
  

Ludzie, ludzie, jak ten czas leci to nie do wiary aż, dziś obchodzi swoje ćwierćwiecze Monte Verde nasz”- tą piosenką rozpoczęli nasi artyści swój jubileuszowy program, na który, jak objaśniła mi Bożena Rudkiewicz – autorka scenariusza – złożyły się utwory muzyczne i słowne z wielu poprzednich występów. Były one nagradzane na warszawskich Juvenaliach III Wieku i innych przeglądach. Zawierają treści dotyczące bliskich nam problemów zdrowotnych, miłosnych! Po prostu ludzkich. Z uśmiechem traktujemy  perypetie damskomęskie i sprawy życia codziennego – powiedziała autorka scenariusza.
  
To wspaniałe móc mieć do siebie dystans, który pozwoli śmiać się ze swoich wad i zalet, obracać w żart to, co nam dolega, z czym się zmagamy. Poczucie humoru to wspaniała zaleta. Mają ją nasi artyści kabaretowi i, jak zaobserwowałam, mieli ją ci, co zapełnili w poniedziałkowe popołudnie Lubuski Teatr. Przez dwie godziny bawił nas kabaret “Monte Verde”, a śmiechom i brawom nie było końca.
Zabawne teksty o ostatniej dziewicy, o mężusiu, który wybacza, o chrapiącym mężu, o gumowym pasie, o młodej wdowie, konkursie chopinowskim, o tym, jak ona przytyła, czy o pożegnaniu przyjemności, o biurze matrymonialnym, o “bocznej uliczce” i wiele innych…to z jednej strony zabawa i śmiech, a z drugiej morał, który zmuszał do przemyśleń.
  
Kabaretowi “Monte Verde” serdecznie pogratulowała i podziękowała dumna z zespołu p. prezes Zofia Banaszak. Bo jak tu nie być dumną, gdy ma się w prowadzonym przez siebie uniwersytecie dla seniorów taką perełkę, jak obchodzący 25-lecie kabaret. Mnóstwo podziękowań otrzymała prowadząca kabaretowych artystów aktorka Elżbieta Donimirska, która też była zadowolona ze swoich podopiecznych.
Kosz 25 róż i podziękowania były również od Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego, który docenia wkład ZUTW w promocję Zielonej Góry. W Jego imieniu podziękowania przekazał Zygmunt Stabrowski.
     
Od Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czyli od nas, świętujący kabareciarze otrzymali okazały z okolicznościowym napisem tort.
  
Dziękujemy dyrektorowi Lubuskiego Teatru Robertowi Czechowskiemu za życzliwość i udostępnienie teatru. Dziękujemy pracownikom teatru za pomoc przy organizacji całej imprezy.

O urodę występujących, fryzury i makijaże, dbały Janina Skrynkowska i Ewa Puczko.
  

Całą imprezę rejestrowali filmując i fotografując słuchacze Grupy Fotograficzno-Filmowej “Kwadrat“. Plakat jest autorstwa Bolesława Polarczyka.

List gratulacyjny od Prezydenta Zielonej Góry
Janusza Kubickiego

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Wideorelacja: Krzysztof Subocz