W TONACJI BARW I ŚWIATŁA

0 Comments

8 marca 2019 w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym spotkaliśmy się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp. Goście zorganizowali tam wystawę swoich obrazów. Wystawa “W tonacji barw i światła” to, jak napisał w folderze i powiedział na spotkaniu Eugeniusz Jaszkul – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu oraz ASP w Warszawie, opiekun Sekcji Plastyki, prezentacja ponad 40 obrazów członków tej sekcji. Ich prace to feeria barw, a artyści malują, co im w “duszy gra”, w zgodzie z własnym sercem i wyobraźnią. W atmosferze wzajemnego wspierania się i inspiracji wyrażają różnymi technikami malarskimi oraz kolorem swoje pomysły, wrażenia i emocje.
Po powitaniu gości przez panie dr Krystynę Walińską – kierownika Centrum Przyrodniczego i p. prezes ZUTW Zofię Banaszak, głos zabrał p. prezes Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Czesław Ganda. Zaprezentował swoich uzdolnionych plastycznie słuchaczy i nie zapomniał, że spotkanie odbywało się w dniu szczególnym dla pań, bo 8 marca to przecież Dzień Kobiet. Były kwiaty, życzenia i głośne sto lat zaśpiewane przez mężczyzn. Otwarcia wystawy dokonała p. dr Krystyna Walińska.
  
  
Wystawie towarzyszyła oprawa artystyczna. Zespół Teatralny TE(a)TRYCY z ZUTW zaprezentował spektakl komediowy “Romea i Julii tragedia prawdziwa”. Śmiechu było co niemiara.
 
Na uwagę na pewno zasłużyła też dekoracja z parasolek ręcznie malowanych przez słuchaczki plastyczki naszego uniwersytetu. Pomysłodawczynią była p. Bożena Czerwoniec, której podziękowano brawami.
  
Rozbawieni po komediowym spektaklu, po wspólnym poczęstunku, wszyscy, którzy wzięli udział w tym miłym spotkaniu oglądali i podziwiali zaprezentowane na wystawie obrazy. Brawa dla gorzowian, dla artystycznie uzdolnionych seniorów, słuchaczy UTW. Dziękujemy za artystyczne doznania.
  
Pani dr Krystyna Walińska na stronie Centrum Przyrodniczego napisała:
8 marca w naszym Centrum to już tradycyjnie wernisaż połączony z oprawą artystyczną . Wczoraj było u nas b. sympatycznie, gwarno i kwiatowo – moc pozytywnych fluidów. Wystawa “W tonacji barw i światła” to prace słuchaczy UTW z Gorzowa Wlkp., a część artystyczna to zabawny spektakl “Romea i Julii tragedia prawdziwa” w wykonaniu słuchaczy ZUTW. Było energetycznie – akumulatory naładowane
Podzielamy tę opinię i dziękujemy za gościnne progi Centrum Przyrodniczego.

Całą imprezą fotografowali członkowie Grupy Fotograficzno-Filmowej KWADRAT: Krystyna Filmanowicz, Janina Komorowska, Bogumiła Hyla-Dąbek, Bolesław Polarczyk i Roman Grobarski oraz Stanisław Matuszewski z FOTOX.

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Janina Komorowska