KABARET „MONTE VERDE” w Głogowie

0 Comments


1 kwietnia 2019 roku, choć to był
prima aprilis, kabaret „MONTE VERDE” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, całkiem serio gościł w Głogowie. Na zaproszenie p. prezes GUTW Danuty Gross wystąpiliśmy w tamtejszym Domu Kultury. Przygotowaliśmy popremierowy program jubileuszowy „To nam w duszy gra”.

Głogowski Dom Kultury to miejsce z dużą widownią, sceną i piękną garderobą. I tam właśnie przy dźwiękach gitary naszego kierownika Zespołu Gracjana Grzesiewicza przygotowywaliśmy się do występu. Janka Skrynkowska pracowicie nas upiększała, koleżanki z zespołu stroiły się estradowo, panowie rozweselali wszystkich a Mirka Branicka- Polarczyk zdążyła nawet powtórzyć z nami zbiorówki ! W tym też czasie był wywiad dla głogowskiej telewizji – udzieliła go pisząca te słowa. Wyjaśniłam, dlaczego warto bawić się w kabaret, jak powstał, rozwijał się i jak na co dzień funkcjonuje nasze „MONTE VERDE” i oczywiście zachęcałam do stworzenia takiego zespołu w głogowskim UTW. Lokalna telewizja nagrywała też fragment występu.

Punktualnie o godz. 16.oo rozpoczął się nasz program. Czuliśmy, że od początku podobał się widzom, były gromkie oklaski, wspólne śpiewy no i bis piosenki „Kasa za bobasa”. Swobodna, pogodna atmosfera trwała także na późniejszym spotkaniu w siedzibie GUTW. Były smakowite kanapki, pyszne ciasta i ciekawe rozmowy.

P. prezes Danuta Gross jeszcze na scenie podziękowała nam pięknymi kwiatami i zapewniła o kolejnych spotkaniach. My również dziękowaliśmy kwiatami za niezwykle życzliwą atmosferę, która tradycyjnie już panuje w gościnnym Głogowie.

 

Do zobaczenia !

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Krystyna Jaworska

Zdjęcia: Aleksandra Dittrich