Pożegnalne spotkanie klubu “Fotooko”

0 Comments

Dla słuchaczy ZUTW czerwiec to wyjątkowy miesiąc – czas pożegnań, rozstań, przedwakacyjnych wzruszeń! Zaledwie wczoraj koniec roku akademickiego świętował klub fotograficzno-filmowy “Kwadrat”, a dziś – 11 czerwca – tegoroczną działalność zakończył nasz klub “Fotooko”. Po raz kolejny skorzystaliśmy z gościnności Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie i na jego zielonych terenach urządziliśmy radosny piknik. Jak to dobrze, że ciągle działa czarodziejska różdżka byłego wieloletniego dyrektora w/wym instytucji – Włodzimierza Kwaśniewicza, którą w swej życzliwości szeroko otwiera przed nami wrota do zacisznych zakątków muzeum. Dziękujemy!

Gromadnie zasiedliśmy przy stołach pod wielkim namiotem, który przypominał nam beztroski czas obozów harcerskich z lat naszej młodości. Na stole pojawiło się mnóstwo smakołyków, każdy chętnie dzielił się tym, czym jego chata bogata. Rozpalono ognisko, Romek Grobarski na wesoło przypomniał paniom o pielęgnowaniu tradycyjnego podziału obowiązków i tym sposobem wylądowałyśmy przy grillu, a panowie i niektóre koleżanki dokumentowały pracowitość kucharek za pomocą aparatów. I nawet “w kuchni” działo się różnie, niektóre  z poświęceniem przewracały kiełbaski, a inne z wdziękiem pozowały do zdjęć.

Atmosfera spotkania była b.miła, apetyty dopisywały, żartom i śmiechom nie było końca… Przedyskutowaliśmy jeszcze plany na przyszły rok, stanęliśmy dzielnie do zbiorowej fotografii, pochwaliliśmy sportową kondycję Romka Grobarskiego za bieg od statywu na pozycję w szeregu i w znakomitych humorach wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Słonecznymi literkami zapisze się ten dzień w pamięci wszystkich uczestników Klubu “Fotooko”. Do zobaczenia moi drodzy  w październiku…

Opr. Małgorzata Turzańska

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz

Zdjęcia: Elżbieta Subocz

Zdjęcia: Krzysztof Subocz

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Andrzej Kozak