ekologicznie i …

0 Comments

Od 18 października do połowy listopada 2019 roku w siedzibie ZUTW mieliśmy przyjemność podziwiać indywidualną wystawę malarską pt. „Barbara Cap – ekologicznie”, naszej koleżanki z grupy TERMOPILE. Przygoda Basi z malarstwem, to również historia grupy TERMOPILE od jej powstania 10 lat temu po dziś dzień. Prezentowane obrazy powstały w okresie ostatnich lat, kiedy Basia studiowała na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Wizualnych na kierunku Malarstwo Sztalugowe. W 2018 roku obroniła pracę dyplomową pt. „Implikacje piękna i brzydoty w malarstwie holenderskim w XVI w. P.Brueghela i H.Boscha”. Z każdym rokiem malarstwo Basi było dojrzalsze, ale zawsze wrażliwe, pełne radości i indywidualnego charakteru.

Co podkreśla autorka wystawy – niemała w tym zasługa artysty malarza Zbigniewa Szymoniaka, który od początku istnienia grupy TERMOPILE jest jej artystycznym mentorem, mającym wpływ na osiągnięcia całej grupy.

Serdecznie dziękujemy Basi za piękną wystawę, życzymy dużo zdrowia, siły i wielu kolejnych wystaw. Niech radość z Twej pasji malarskiej udziela się nam wszystkim .

Zygmunt Jankowski
kierownik grupy TERMOPILE

Foto. Stanisław Matuszewski

Otwarcie wystawy

Obrazy Barbary Cap