Klub szachowy i gier planszowych

0 Comments

Klub prowadzi kolega Stanisław Jeżowski z którego inicjatywy w roku 2009 Klub powstał. Czyli okrągłe dziesięć lat temu.

Przez lata w notatniku prowadzonym przez Staszka przewinęło się wielu uczestników. Grają w różne gry planszowe usprawniające pamięć: Szachy warcaby, scrable, rummikub czy gry karciane..

Szachy to jedna z najstarszych gier na świecie. Za ich ojczyznę uważa się Indie. Do Polski dotarła około XII wieku grana głownie na dworach królewskich. Niedawno w prasie podano ,że „według psychologów z Uniwersytetu w Edynburgu osoby które regularnie grały w gry karciane lub planszowe uzyskały lepsze wyniki w testach pamięci i myślenia 70-latków”…

W każdy piątek spotykają się tu osoby grające lub towarzyszące. Ważne, że można miło spędzić popołudnie i można nauczyć się wzajemnie zasad innych gier.

6.12.2019r. urządziliśmy sobie tradycyjne Mikołajki. Rozpoczął prowadzący Klub -Staszek Jeżowski -bardzo pięknym uroczystym wstępem nawiązującym do tradycji świąt Bożego Narodzenia. Obdarował też każdego z uczestników Mikołajem z czekolady. Przy kawie, ciasteczkach złożyliśmy sobie serdeczne życzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia radosnych dni a także w nadchodzącym ROKU 2020 radości codziennych, myśli dobrych, chwil spokojnych życzymy

WSZYSTKIM.

Zapraszamy do naszego Klubu.

Dziękujemy koleżance z klubu fotograficznego FOTOX – Aleksandrze Dittrich za wykonanie zdjęć z naszego spotkania….

Spisała Halina Maszner i Włodzimierz Apenit

Zdjęcia: Aleksandra Dittrich