SŁUCHACZE ZUTW GRALI Z WOŚP

0 Comments

Nadszedł radosny dzień! Niedziela – 12.01.2020 – dzień, w którym większość Polaków jest razem, bo chcą zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pod dyr. Jurka Owsiaka. W tym roku WOŚP zagrała 28. raz, a nasi słuchacze, już tradycyjnie, zagrali razem z nią w Drzonkowie na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Oj, działo się tam działo! Koncerty, pokazy sportowe, występy taneczne, przejażdżki bryczką, gry i zabawy, licytacje, stoiska prozdrowotne, gastronomiczne i inne, możliwość korzystania z pływalni i groty solnej, no i oczywiście wolontariusze z puszkami i serduszkami. Dzisiaj, nawet nie wypadało być bez tego, jakże miłego symbolu WOŚP.
Z naszego uniwersytetu wystąpiły dwie grupy taneczne: RADOŚĆ TAŃCZENIA – pod kierunkiem Aleksandry Matusiak-Kujawskiej oraz SENIOR PERFEKT – prowadzonej przez Anetę Ostrówkę.
Oba zespoły zostały nagrodzone dużymi brawami, a co ciekawe, tańcząca młodzież, oglądając tańce seniorów, próbowała ich naśladować tańcząc na widowni. Tym bardziej, że nasi seniorzy tańczyli do rytmów nie odbiegających od tych, które  towarzyszyły młodzieży.
W hali sportowej WOSiR spotkało się sporo naszych słuchaczy, którzy przyszli kibicować tancerzom, ale przede wszystkim wesoło, miło przeżyć dzisiejszy, jakże ważny dla wszystkich Polaków dzień.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek