DZIECI I MY

0 Comments

Co roku dwa dni w połowie stycznia odznaczają się szczególną serdecznością- to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nasza koleżanka Danuta Wesołowska przygotowała do dyskusji temat „Dzieci i my”. Po obszernym wprowadzeniu rozpoczęliśmy rozmowy. Świat jest stworzony ze słów. Podobno dobrze mieć jakąś opowieść i….. mieć ją komu opowiedzieć.

Każdy z nas ma swoje doświadczenia z dziećmi oraz wnukami ,czasem nawet prawnukami. W radosnym gwarze rozwinęły się opowieści także takie które były wychowawczymi błędami.

Pamiętamy jak opowiadaliśmy z czułością naszym dzieciom bajki, jak śpiewaliśmy np.: …idą, idą dzieci drogą siostrzyczka i brat i nadziwić się nie mogą jaki piękny świat…” …z delikatnych wspomnień wyłania się obraz naszego świata. Za dzisiejszym , hałaśliwym nie bardzo zdążamy ale przecież cieszymy się że nasze dzieci i wnuki zdążają….?

A co tzw. konfliktu pokoleń to już w legendzie o Dedalu i Ikarze, którą wszyscy znamy jest ,że ojciec przestrzegał syna Ikara ,że w locie /w życiu/ trzeba utrzymywać rozsądną równowagę, ale Ikar ojca nie posłuchał i młodzieńcza brawura nie wyszła na mu dobre…

Nasze spotkanie minęło w bardzo przyjaznej atmosferze wspólnotowości, wymiany myśli, wspomnień także tych mniej przyjemnych. Było super…

 

Spisała Halina Maszner

Zdjęcia: Ewa Kwaśniewicz