Różne barwy – jedna pasja

0 Comments

Malarstwo to kwestia widzenia,

patrzenia na pewne zjawiska wokół i na samo zjawisko, jakim jest malarstwo”.

malarz Jerzy Kalina

W GALERII UTW w Gorzowie Wlkp. przy ul. Jagiełły 7 lutego 2020 roku została otwarta wystawa prac malarskich studentów Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z czterech grup plastycznych: KONTRAPOST, PASTELE, TERMOPILE, ALLA PRIMA prowadzonych przez artystów plastyków: Leopolda Kolbiarza, Katarzynę Filipowicz-Burchart, Zbigniewa Szymoniaka.

Malarstwo w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku towarzyszy nam od początku istnienia, od ponad 28 lat.

Wystawa obejmuje 43 prace, prace o różnorodnej w technice, tematach, prezentujące spectrum zainteresowań artystów oraz poszukiwań warsztatowych.

Za sprawą zajęć malarskich nasi studenci z ZUTW oddają się pasji tworzenia. Malarstwo spełnia ich marzenia, daje uspokojenie, poszerza wiedzę teoretyczną z zakresu różnorakich technik malarskich, pozwala tworzyć własne kompozycje. Malują światłem, cieniem… są wyczuleni na kolor.

Na wystawie można zobaczyć obrazy stworzone różnymi technikami.

Program pobytu u naszych partnerów z utw w Gorzowie Wlkp. był pełen przeżyć. Wizyta w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., którego siedziba mieści się w Zespole Willowo – Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35 była dla nas niespodzianką, niespodzianką atrakcyjną. Koncert zespołu śpiewaczego z utw z Gorzowa Wlkp., wspólny śpiew, wiersze recytowane przez poetów, potem oprowadzanie po Muzeum z opisywaniem zgromadzonej porcelany – było to preludium do otwarcia wystawy malarskiej w Galerii utw. Wystawa zgromadziła wielu odbiorców, obecne były także media.

Dziękujemy organizatorom, pracownikom muzeum, szczególnie prezesowi gorzowskiego utw Czesławowi Gandzie i prowadzącemu warsztaty malarskie Eugeniuszowi Jaszkielowi za zorganizowanie naszego pobytu w zaprzyjaźnionym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp., za przygotowane foldery i poczęstunek.

Gratulujemy naszym artystom, malarzom z ZUTW kolejnej wystawy.

Zofia Banaszak

Zapraszamy na stronę Gorzowskiego UTW – KLIKNIJ

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Zdjęcia: Elżbieta Subocz


Zdjęcia: Krzysztof Subocz


Zdjęcia: Marta Kotowicz – Gorzów


Wideo: Krzysztof Subocz