Dzień kota w BWA z przedszkolakami

0 Comments

Kolejne nasze spotkanie z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze ramach realizacji projektu „Od Przedszkola – do Seniora” odbyło się 17 lutego. Tym razem, nasze wspólne zajęcia plastyczne miały miejsce w BWA i  zbiegły się z „Dniem Kota”. Większość dzieci darzy koty wielką sympatią, traktując je jak  puszyste, milutkie, żywe przytulanki.  Nic więc dziwnego, że sześciolatki z „Rozśpiewanego Przedszkola” z dużym zainteresowaniem, bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panią Małgorzatę Dobrudzką.
Wzajemna wymiana najciekawszych informacji o kotach znalazła odzwierciedlenie w „KOCIOLANDII”, którą tworzyły dzieci, a my im w tym pomagałyśmy.

Dzieci obejrzały znajdującą się w BWA wystawę prac malarskich Aleksandry Waliszewskiej „Kocham kotkę która umarła”. Dla niektórych była ona inspiracją przy tworzeniu kolorowych prac o kotach i tak powstał świat kotów – „Kociolandia”, w którym nasze słuchaczki odnotowały swój znaczący udział.

Przedszkolak Tomek udający rzeźbę, zrobił to tak dobrze, że dzieci nie miały większych trudności ze znalezieniem różnic pomiędzy obrazem a rzeźbą i w ten sposób  zetknęły się z prawdziwą sztuką.

                                                                                     Barbara Woroniecka

Zdjęcia: Roman Grobarski