PROMOCJA KSIĄŻKI ZOFII MĄKOSY

0 Comments

18 czerwca 2018 roku niektórzy nasi słuchacze wzięli udział w promocji trzeciego tomu trylogii Zofii Mąkosy “Wendyjska winnica”. Promocja książki “Dolina Nadziei”, bo taki jest tytuł tego tomu, odbyła się w Sali Janusza Koniusza WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze, w ramach Czwartku Lubuskiego. Z autorką rozmawiał o książce Eugeniusz Kurzawa.

W związku z pandemią w spotkaniu mogło wziąć udział tylko 50 osób z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Biblioteka zadbała jednak o transmisję tego wydarzenia, więc spotkanie odbyło się też wirtualnie.

Urodzona w Kargowej Zofia Mąkosa to dzisiaj najpopularniejsza pisarka lubuska. Powieść Zofii Mąkosy, której trzeci tom promowała, to lubuska trylogia. Można śmiało powiedzieć, że i Zielona Góra ma swoją książkę. Losy głównej bohaterki Matyldy Nejmann, które czytelnicy poznali w pierwszym i drugim tomie: “Cierpkie grona” i “Winne miasto” zainteresują każdego, kto po książkę sięgnie. Nic więc dziwnego, że tak dużo czytelników książek Zofii Mąkosy czekało na trzeci tom trylogii: “Dolinę Nadziei”.

Spotkanie z autorką prowadzone przez Eugeniusza Kurzawę oraz dyskusja o trylogii na podstawie poprzednich tomów były bardzo ciekawe. Zakupione książki podpisywała Zofia Mąkosa, bo każdy chciał mieć Jej osobistą dedykację.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek