KLUB FOTOOKO KOŃCZY ROK AKADEMICKI

0 Comments

W ostatni wtorek czerwca, będący jednocześnie ostatnim dniem tego miesiąca, członkowie Klubu Fotograficznego Fotooko ZUTW, wybrali się do Kiełpina, aby w tamtejszym parku zakończyć rok akademicki. Niektórzy z nas nigdy tam nie byli, tym bardziej w parku, istnieje on od wiosny 2018. Ma piękny stary drzewostan, staw, który w tej chwili jest malowniczo porośnięty rzęsą, dwie zadaszone wiaty z miejscami do siedzenia, miejsce na ognisko w kamiennym kręgu i ustawione dookoła niego pocięte pniaki, służące za siedziska.

Pogoda była piękna, tylko mocno wiejący wiatr sprawiał nam psikusy, a to zwiał papierowe talerzyki, a to przewrócił kubeczek z napojem, ale humoru nam nie popsuł. Ostatnie miesiące były bardzo trudne, tym bardziej z wielką radością spotkaliśmy się znowu. Postaraliśmy się, aby było nam wesoło i wygodnie. Beata Wołyniec zrobiła zakupy i przygotowała pyszną kaszankę z kiszoną kapustą. Andrzej Polański wystrugał mnóstwo patyków, na których piekliśmy kiełbaski, szkoda tylko, że nie wszystkie się przydały, część naszych koleżanek i kolegów chyba przestraszyła się koronawirusa, a części po prostu nie było już w mieście. O drewno do palenia postarałam się osobiście, a nasza nowa koleżanka Roma Sobolewska wkupiła się pysznym ciastem. Obecna też była nasza pani prezes Zofia Banaszak z mężem Zbigniewem.

Pożegnaliśmy się na wakacje, mając nadzieję, że następny rok akademicki już będzie normalny, a część z nas i tak planuje wspólne spotkania w letnich miesiącach.

Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia: Andrzej Kozak
Zdjęcia: Roman Grobarski
Zdjęcia: Krzysztof Subocz