WYJAZD PLENEROWY GRUPY PEF

0 Comments

17 lipca 2020 r. Paweł Janczaruk prowadzący na ZUTW Pracownię Edukacji Fotograficznej zaprosił słuchaczy Pracowni i zaprzyjaźnione z nią osoby na fotograficzny plener do Drzonowa. Chętnych nie brakowało. W Drzonowie wszyscy poszli do Lubuskiego Muzeum Wojskowego, gdzie jest zgromadzonych ponad 3000 eksponatów. Znajdują się tutaj m.in. zbiory ciężkiego sprzętu wojskowego i lotnictwa militarnego i to one były głównie tematem fotograficznych warsztatów.

Pierwsze zadanie, jakie otrzymała grupa pasjonatów fotografii, to było fotografowanie ciężkiego sprzętu wojskowego tak, żeby przy pomocy 4. fotografii zbudować formę przydzielonego eksponatu. Drugie zadanie dotyczyło abstrakcji, chociaż, jak wiemy, nie można przedstawić jej za pomocą fotografii. Wszyscy mieli jednak za pomocą zdjęcia, na terenie Muzeum Wojskowego znaleźć w eksponatach formę abstrakcyjną.

Jedno i drugie zadanie wymagało przemyślenia, wyobraźni, a nawet zmysłu artystycznego. Co fotografujący osiągnęli? To się okaże, gdy ich prace opublikowane na stronie PEF, na Facebooku, Paweł Janczaruk, jak zawsze, szczegółowo omówi.

Wszyscy dziękują Pawłowi za zorganizowanie tego pleneru, za miło spędzony czas i nowe cenne wiadomości o fotografowaniu.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek