MOSTY W SZPITALU

0 Comments

Od paru dni w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. wisi nowa wystawa są to „Mosty, mostki, kładki” naszego Klubu Fotograficznego Fotooko. To pierwsza wystawa fotografii w szpitalnej Galerii R.

Do Gorzowa pojechała skromna zielonogórska ekipa Roman Czarnecki, zielonogórska malarka Katarzyna Żok, której wystawa czeka w kolejce i Wojciech Szeliga, niezbędny do powieszenia zdjęć, no i pisząca te słowa. Zaraz po przyjeździe zabraliśmy się do pracy, zdjęliśmy kilkadziesiąt wiszących tam obrazów i powiesiliśmy fotografie. Miejsce jest bardzo dobre, szerokie, korytarze i duże poczekalnie. Na jasnych ścianach nasze fotografie prezentowały się doskonale. Mam nadzieję, że te mosty i mosty na zdjęciach, będą inspirujące dla pacjentów szpitala i innych odwiedzających i pozwolą im uwierzyć, że jeszcze wybiorą się w podróż, np. do Lizbony, żeby zobaczyć most Vasco da Gama, sfotografowany prze Jankę Komorowską.

Ze względu na czas pandemii nie było wernisażu, przyszedł tylko Czesław Ganda, prezes gorzowskiego UTW z Krystyną Woźniak, zaproszeni przez Romka Czarneckiego, i ta wizyta bardzo nas ucieszyła.

Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki