FOTOGRAFOWAĆ CZAS ZACZĄĆ!

0 Comments

Na naszym uniwersytecie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia Pracowni Edukacji Fotograficznej prowadzone przez artystę fotografa Pawła Janczaruka. Dla słuchaczy ZUTW, których interesuje fotografowanie, to możliwość zdobycia takiej wiedzy, żeby ich fotografie były wykonywane poprawnie, ciekawie i cieszyły oczy oglądających. Zawsze warto się uczyć od najlepszych, od tych, którzy się na tym znają. Mając możliwość zajęć z członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików z imponującym dorobkiem: udział w kilkuset wystawach zbiorowych, kilkadziesiąt własnych wystaw indywidualnych i wiele nagród, juror wystaw fotograficznych w Polsce i Niemczech, warto z nich skorzystać. Dlatego PEF z powodzeniem działa od roku 2012. Rezultaty nauki prowadzącego zajęcia są widoczne, gdy oglądamy zdjęcia słuchaczy Pracowni Edukacji Fotograficznej, coraz częściej nagradzane w konkursach też poza naszym uniwersytetem.

Zajęcia w PEF są prowadzone w formie wykładów i warsztatów na plenerach fotograficznych. Wszystkie zdjęcia są przez wykładowcę szczegółowo omawiane, żeby ich autorzy mieli świadomość, co wykonali dobrze, a co źle i więcej tych samych błędów nie popełniali. Fotograficzne zadania domowe mają wyzwolić u słuchaczy PEF inwencję twórczą, umiejętność opowiadania aparatem różnych historii. Każdy potrafi pstrykać, to łatwe, ale fotografować jest znacznie trudniej i tego właśnie uczą się nasi słuchacze w Pracowni Edukacji Fotograficznej.

W bieżącym roku akademickim PEF ogłosiła nabór na zajęcia i liczy też na nowych słuchaczy. Paweł Janczaruk wystosował następujący komunikat:

Po rozmowie z p. prezes Zosią Banaszak informuję, że ruszamy z zajęciami Pracowni Edukacji Fotograficznej ZUTW. Oczywiście zajęcia odbywać się będą z przestrzeganiem zasad społecznego dystansu i zaleceń MEN oraz MZ w czwartki – godz. 10.00 – 12.00, z dwiema 10 minutowymi przerwami /obowiązywać będzie wyjście na świeże powietrze i przewietrzenie sali. W sali obowiązkowy dystans, czyli siedzimy w odległości co drugie krzesełko. Wejście do uniwersytetu obowiązkowo w maseczkach i po zdezynfekowaniu rąk.

Poniżej orientacyjny plan zajęć:

17.09 w godz. 10.00 – 12.00 Inauguracja zajęć grupy PEF – mogą wziąć udział osoby zaprzyjaźnione. Wtedy zostanie wyliczona stawka za zajęcia i będzie można dokonywać wpłat.

Wrzesień – 24.09 plener do Łaz – trójkąt fotograficzny i wakacyjne reminiscencje

Październik – kompozycja fotografii i fotografia portretowa

Listopad – ostro lub nieostro i fotografia architektury

Grudzień – ruch i fotografia sportowa

Styczeń – studio w domu i fotografia krajobrazowa

Luty – zestawy fotografii, co i jak

Marzec – lampa błyskowa i fotografia martwej natury

Kwiecień – trochę o obiektywach i fotografia reportażowa

Maj – jak zmierzyć światło i fotografia przyrodnicza

Czerwiec – fotografia w podróży

10 września 2020 r. wszystkich zainteresowanych PEF pod kierunkiem Pawła Janczaruka zaprasza o godz. 12:00 do siedziby ZUTW na otwarcie wystawy “Bądźmy bezpieczni”, a o godz. 13:00 do namiotu Cafe Film na placu koło Filharmonii, gdzie na festiwalu Kozzi Film Festiwal będzie o pracowni PEF i o zielonogórskich parkach fotografowanych przez jej słuchaczy.