CZAS PANDEMII – JESTEŚMY Z WAMI!

0 Comments

Dla wszystkich słuchaczy ZUTW, przedłużający się okres obowiązywania obostrzeń, spowodowanych pandemią, jest bardzo uciążliwy. Pani prezes Zofia Banaszak, która nie potrafi żyć bez zaglądania do ZUTW, z członkami Zarządu oraz pracownicami starają się, jak tylko mogą, żeby być z nimi w kontakcie. Kontakt telefoniczny, udzielanie rad, przekazywanie okolicznościowych życzeń, odbieranie licznych telefonów od seniorów i rozmowy z nimi są dla niektórych jedyną formą kontaktu z miejscem, w którym jeszcze niedawno tętniło senioralne życie. Trochę łatwiej na pewno jest tym, którzy nie gubią się w internetowym świecie, bo to tam koronawirus przeniósł naszą aktywność. Tutaj COVID-19 nie ma wstępu. Wszyscy jednak wierzą, że normalność powróci. Szczególnie teraz, gdy rozpoczęła się akcja szczepień, wiara w jej powrót stała się bardziej realna.

Pojedyncze osoby odwiedzają od czasu do czasu opustoszałą uniwersytecką siedzibę, gdzie nadal króluje świąteczny, bardzo ładny wystrój i znajdują się wszelkie zalecane środki sanitarne. Ostatnio pojawiły się na korytarzu kosze z upominkami. Odwiedzający mogą w nich znaleźć coś dla siebie. Może, więc warto zajrzeć, przechodząc obok, bo drzwi, mimo braku zajęć, są otwarte, a pracujące i dyżurujące tam osoby witają z życzliwością i uśmiechem. Są ciągle dostępne ostatnie numery naszych “Inspiracji”, w których jest wiele ciekawych materiałów do przeczytania, co w czasie lockdownu też może umilić nadmiar wolnego czasu.

Zarząd ZUTW prosi słuchaczy o przekazywanie 1 procenta podatku dochodowego, który wspomoże znacznie uszczuplony teraz uniwersytecki budżet. Wszyscy na pewno są świadomi, że te pieniądze w różny sposób do słuchaczy wracają. Prosi też osoby nie mające kłopotu z posługiwaniem się Internetem o przekazywanie ukazujących się tutaj wiadomości innym słuchaczom.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek